کد مطلب: 69653
 
توضیحات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت درباره یک خبر و یک نظرسنجی
 
سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با ارسال دو جوابیه جداگانه به نکونیوز، نسبت به یک خبر و یک نظرسنجی که در پایگاه خبری نکونیوز انعکاس یافته بود توضیحاتی ارائه کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با ارسال دو جوابیه جداگانه به نکونیوز، نسبت به یک خبر و یک نظرسنجی که در پایگاه خبری نکونیوز انعکاس یافته بود توضیحاتی ارائه کرد.
نکونیوز چندی پیش نامه یکی از کاربران خود را در مورد مشکلات بخش دندانپزشکی بیمارستان مرکزی نفت منعکس کرد و چند روز بعد، در یک نظرسنجی عمومی، عملکرد سازمان بهداشت و درمان نفت را در صفحه اصلی سایت به نظرسنجی توسط مخاطبان گذاشت که در این نظرسنجی ۸۳ درصد اعلام کردند از خدمات سازمان بهداشت و درمان نفت رضایت ندارند. روابط عمومی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، در اقدامی که نشاندهنده توجه این سازمان به انتقادات مطروحه و ضرورت پاسخگویی در قبال مسایل این حوزه است، دو جوابیه برای نکونیوز ارسال کرده که متن هر دو را همراه با توضیحات نکونیوز بدون کم و کاست تقدیم مخاطبان گرامی می کنیم :
توضیحات سازمان بهداشت و درمان نفت درباره مشکلات بخش دندانپزشکی
احتراما پیرو درج خبری در آن رسانه با کد خبری ۶۸۸۹۱ که در تاریخ هشتم تیر ماه ۱۳۹۵ با عنوان «لطفا به بخش دندانپزشکی بیمارستان نفت مراجعه نکنید!» منتشر شده، خواهشمند است به منظور تنویر افکار عمومی نسبت به درج جوابیه ذیل در اسرع وقت اقدام فرمائید.
۱- در خبر مذکور که گلایه یکی از بیمه شدگان محترم صنعت نفت را پوشش داده، به طور قابل توجهی و با استفاده از واژه ها به بزرگ نمایی پرداخته شده که صحت و سقم آن بررسی شده و پاسخ بخش دندانپزشکی بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت تهران بدین شرح است :
این بیمار با دو دندان به شدت پوسیده به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و پزشک معالج در ویزیت اول به ایشان توضیح دادندکه هر دو دندان نیاز به درمان های تخصصی ریشه و روکش دارند. در اولین روز ویزیت به بیمار توضیح داده شد که دندان شش بالا سمت راست نیز پیش آگهی خوبی نداشته اما با اصرار بیمار تصمیم به نگه داشتن آن و درمان ریشه می شود. اما پس از درمان ریشه و ارجاع به بخش پروتز، قالب تهیه شده و برای تهیه پست به لابراتور ارسال می شود. علی رغم توضیحات پزشک مبنی بر اینکه عمر دندان روکش شده با وجود هزینه های گزاف زیاد نخواهد بود و در نهایت بیمار مجبور به کشیدن دندان خواهد شد اما بیمار بازهم اصرار به حفظ دندان داشته و با اين حال هزينه پست و لابراتور و روكش به بيمار عودت داده شد. در نهایت قرار شد براي ناحيه خالي با ايمپلنت يا روكش ۳ واحدي با دندان هاي كنار جايگزيني صورت گیرد که پیش آگهی بهتری در آینده خواهد داشت. اين موضوع براي بيمار نیز توضيح داده شد ولي متاسفانه اطلاعات ناقص بيماران باعث مي شود تا در تصميم گيري مردد شده و نگراني هايي پيدا كنند.
لازم به ذکر است، اظهار نظر در مورد خدمات دندانپزشکی کاملا فنی و تخصصی بوده و در هر بیمار بسته به طرح درمان قابل بررسی است. از لحاظ آموزشي نیز كتابچه هايي تهيه شده و در اختيار مراجعان کلینیک دندانپزشکی قرار مي گيرد. نكته قابل توجه اين است كه حضور به موقع بيماران قبل از ايجاد پوسيدگي هاي وسيع در انجام درمان هاي ماندگار و با كيفيت موثر بوده و همچنين استفاده از نخ دندان و مسواك نرم و روش صحیح استفاده از آنها نیز می تواند كمك شاياني در پيشگيري از بيماري هاي دهان و دندان داشته باشد.
۲- در تیتر مطلب منتشر شده « لطفا به بخش دندانپزشکی بیمارستان نفت مراجعه نکنید!» مقصود نگارنده متن به ضرس قاطع مخدوش ساختن چهره یک سازمان فعال در عرصه صنعت نفت کشور است که افراد آگاهانه یا ناآگاهانه با انتخاب تیترهای جنجالی بدون در نظر گرفتن رسالت و اخلاق حرفه ای اقدام به انتشار مطالبی می نمایند که خواسته یا ناخواسته حیثیث و وجهه اشخاص یا سازمانی را هدف قرار می دهند.
۳-در توضیح درباره «کیفیت پایین خدمات درمانی ارائه شده در بیمارستان مرکزی نفت تهران و درمانگاه های تابع و عدم نظارت مناسب سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بر عملکرد زیر مجموعه های خود » لازم به ذکر است؛ سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت دارای سیستم های نظارت بر درمان دقیقی است که تمامی خدمات ارائه شده در مراکز بهداشتی و درمانی از جمله، بیمارستان مرکزی صنعت نفت تهران، درمانگاه های تابع در تهران و شهرستان ها را مرتب پایش کرده و نتایج گزارشات خود را به سازمان اعلام می دارند. از سوی دیگر، شایان ذکر است که بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت تهران در سال ۹۴ موفق به کسب رتبه «درجه یک کشوری بر اساس استانداردهای ملی اعتبار بخشی» از سوی وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی شده است. کسب این امتیاز در نتیجه اجرای اقدامات مناسب مسئولان، کادر درمان و اجرای استانداردهای سنجه های اعتبار بخشی در بیمارستان فوق تخصصی مرکزی صنعت نفت تهران بوده که رضایتمندی بیماران و مراجعه کنندگان را به دنبال داشته است. گفتنی است، این اولین باری نیست که بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت حائز به دریافت رتبه یک کشوری شده و در سال های گذشته نیز به دلیل عملکرد مطلوب و مثال زدنی بیمارستان در بخش های تخصصی مانند آزمایشگاه، انتقال خون، شیمی درمانی، اتاق عمل و ... نیز رتبه درجه یک کشوری را کسب کرده بود. در نتیجه، درج اخباری مبنی بر کیفیت پایین یا عدم رضایت خانواده تحت پوشش صنعت نفت به ویژه مراجعه کنندگان بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت که همواره تحت نظارت مستمر وزارت بهداشت و سایر نهادهای نظارتی قرار دارد، بی‌انصافی و جفا به خدماتی است که کارکنان تلاشگر سازمان به صنعت نفت ارایه می‌کنند.
۴-در قسمت دیگری از خبر مذکور آورده شده است: «مراکز درمانی و بیمارستانی صنعت نفت در مناطق نفت خیز از سطح مطلوبی برخوردار نیستند» در توضیح این جمله باید به ارائه کارنامه کوتاهی از چندین مرکز درمانی در مناطق نفت خیز سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اشاره کرد:

* واحد آزمایشگاه بیمارستان خلیج فارس در خارگ موفق به دریافت گواهینامه کنترل کیفی اسکولاب فرانسهASQUA LAB در سال ۲۰۱۵ میلادی گردید. همچنین این واحد درمانی کلیه اقدامات کنترل کیفی جهت دریافت گواهینامه کیفی مربوط به سال ۲۰۱۶ میلادی را نیز انجام و به ثبت شرکت اسکولاب فرانسه رسانده است.
* بهداشت و درمان صنعت نفت فارس موفق به کسب گواهینامه HSE-MS از شرکت لترینای یونان در حوزه نهادینه کردن الزامات حوزه سلامت کار شده است.
و کارنامه های درخشان دیگری از مراکز درمانی نفت خیز کشور که اگر ذکر شوند به درازا کشیده و از حوصله مخاطب خارج می شود.
۵-بدیهی است، بهداشت و درمان صنعت نفت تهران نیز همانند سایر ارگان های زیرمجموعه صنعت نفت با استفاده از مسیرهای متفاوتی با خانواده صنعت نفت در ارتباط بوده و برای ارتقاء خدمت رسانی به جمعیت تحت پوشش خود در تلاش است.
به همین منظور، در تمامی بخش های بیمارستان فوق تخصصی مرکزی نفت تهران از جمله بخش دندانپزشکی صندوق های انتقادات و پیشنهادات و شکایات قرار گرفته تا مراجعه کنندگان به سهولت بتوانند با مسئولان و روسای بخش ها در ارتباط باشند.
علاوه بر این سامانه ۱۵۱۹ نیز به طور ۲۴ ساعته آماده دریافت انتقادات،پیشنهادات و شکایات از سوی خانواده صنعت نفت بود و حداکثر ظرف مدت ۷۲ ساعت به تمامی درخواست های ثبت شده پاسخ داده می شود. اما انتشار این خبر در حالی است که گزارشات، پیام های ضبط شده و همینطور متن های تقدیر و تشکر بسیاری به صورت روزانه در آرشیو بیمارستان مرکزی صنعت نفت تهران و همینطور درمانگاه های تابع ثبت و بایگانی می شوند که در صورت تمایل آن رسانه قابل ارسال و انتشار هستند.
توضیحات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت درباره نظرسنجی نکونیوز
احتراما در خواست میگردد در خصوص نظر سنجی انجام شده از سازمان بهداشت ودرمان صنعت نفت توضیحات بیشتری ارائه فرمایید . شما قطعا نمی خواهید یک سازمان با قدمت نزدیک به ۱۰۰ سال که منشاء خدمات ویژه به کارکنان صنعت نفت هست را با یک نظر سنجی زیر سوال ببرید و باعث تشویش اذهان خانواده محترم نفت بشوید و به هیچ وجه منطقی هم نیست چرا که خدمات این سازمان به اعتقاد اهل فن بسیار منحصر به فرد است هر چند که شاید در بعضی قسمت ها هم دچار کمی و کاستی های باشیم که قطعا می پذیریم
علاوه بر نظر سنجی های دوره ای خود سازمان که گویای عملکرد قابل قبول سازمان است ، سال قبل توسط شرکت ملی نفت ایران یک نظر سنجی از طریق ایسپا به عنوان یک مرکز بی طرف انجام شد که نشان از نظر مثبت خانواده نفت به سازمان بود و مستندات ان موجود است.
از سوی دیگر شاید برای شما جالب باشد با وجود گسترش طرح درمان غیر مستقیم که در آن هر همکار شرکت نفتی میتوانست با پرداخت فرانشیز ناچیز از هر مرکز درمانی که مایل بود استفاده کند و ما بعد از اعلام این طرح بیشتر احتمال میدادیم که حجم مراجعات ما کمتر شود ولی در کمال ناباوری ما شاهد حضور بیشتر مراجعین به مراکز درمانی خود بودیم که نشان از اعتقاد خانواده نفت به سازمان می باشد و جالب است بدانید امار مراجعه بازنشستگان محترم بسیار قابل توجه بود و این در حالی است که تمهیدات خاصی در بعضی مراکز درمانی برای این عزیزان دیده شده از جمله حذف همان میزان کم فرانشیر درمانی. با این اوصاف اصلا ادعا نمی کنیم که بدون نقص هستیم و قطعا نیاز به ترمیم بعضی حوزه ها داریم و ضمن احترام به نظر سنجی های انجام شده توسط هر مرکز در سطح کشور حق قانونی خود میدانیم که از کم و کیف نظر سنجی مطلع باشیم. لذا درخواست میگردد ضمن تماس با سازمان بهداشت ودرمان این موضوع را مشخص و روشن نمایید تا انشالله با کمک شما در جهت اطلاع رسانی درست و در جهت تنویر افکار عمومی موفق تر از گذشته اقدام شود.
توضیحات نکونیوز درباره جوابیه های سازمان بهداشت و درمان نفت
پایگاه خبری نکونیوز در وهله اول از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت بابت پیگیری موضوع و حساسیتی که در قبال انتقادات مطرح شده نسبت به عملکرد آن سازمان وجود دارد قدردانی کرده و این پیگیری برای پاسخگویی را به فال نیک می گیرد. اما چند نکته در مورد توضیحات سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت قابل ذکر به نظر می رسد:
۱-متنی که درباره بخش دندانپزشکی بیمارستان مرکزی نفت در پایگاه خبری نکونیوز انعکاس یافته بود، همانگونه که در عنوان مطلب هم ذکر شده بود، متن نامه ای از یکی از کاربران نکونیوز بود که با مراجعه به بیمارستان نفت با مشکلاتی مواجه شده بود و انعکاس این موضوع در پایگاه خبری تخصصی نکونیوز که متعلق به خانواده نفت است بنا به وظیفه ذاتی و رسالت این رسانه که همراهی با خانواده صنعت نفت است صورت گرفته و طبیعتا انعکاس یک نامه وارده، موضع رسانه نیست و در تمامی رسانه ها صرفا به منظور اطلاع رسانی و یافتن پاسخ صورت می گیرد که سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت خوشبختانه به این مطلب پاسخ داده است.
۲-مستندات و مشخصات نویسنده نامه در نکونیوز موجود است که در صورت تمایل عزیزان در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.
۳-کاهش رضایت از عملکرد مراکز درمانی زیرمجموعه سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت موضوعی است که در کامنت ها و پیامهای برخی مخاطبان نکونیوز مطرح شده و پایگاه خبری نکونیوز آمادگی دارد با درج اطلاعات موردنظر آن سازمان محترم نسبت به روشنگری اقدام کند.
۴-نظرسنجی پایگاه خبری نکونیوز از ۱۱ تا ۱۹ تیرماه در صفحه اصلی پایگاه خبری نکونیوز قرار گرفت که ۲۵۳ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند و نه تنها امکان تغییر نظرات ارائه شده وجود ندارد، بلکه پایگاه خبری نکونیوز نفعی از تغییر در نظرات ارائه شده ندارد. توضیح آنکه تاکنون ۶۱ مورد نظرسنجی در پایگاه خبری نکونیوز صورت گرفته که شرکت کنندگان در آن مخاطبان سایت بوده اند و هیچ مشکلی در نظرسنجی ها وجود نداشته است. اما در نظرسنجی های پایگاههای خبری، عموما مخاطبانی که نسبت به موضوعی انتقاد دارند بیشتر تمایل به شرکت در نظرسنجی دارند. هرچند نتیجه هیچ یک از نظرسنجی های سایتی در هیچ رسانه ای به طور دقیق قابل استناد نیست و از ضریب خطا برخوردار است اما با این وجود نشانه ای از نظرات کلی مخاطبان در مورد یک موضوع است.
در پایان پایگاه خبری نکونیوز ضمن قدردانی از پیگیری سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت و مدیریت محترم روابط عمومی این سازمان آقای حمیدی که نشاندهنده توجه این سازمان به جلب رضایت خانواده صنعت نفت در مراکز درمانی است، آمادگی خود را برای انعکاس گزارش عملکرد سازمان بهداشت و درمان نفت در قالب گفت و گو با ریاست محترم این سازمان و همچنین تهیه گزارشهایی میدانی درباره عملکرد این سازمان و نظرات مراجعان به مراکز درمانی اعلام می دارد تا هدف غایی مشترک سازمان و همچنین پایگاه خبری نکونیوز که خدمت به خانواده محترم نفت است تحقق یابد.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵