کد مطلب: 83693
 
فروش 52 میلیون بشکه میعانات روی آب/سیستم اختلاط نفت خام تا پایان سال نهایی می‌شود
 
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار امیدواری کرد که پروژه سیستم اختلاط نفت خام که با هدف متنوع سازی سبد صادراتی نفت در حال اجراست، امسال نهایی شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۱


مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران اظهار امیدواری کرد که پروژه سیستم اختلاط نفت خام که با هدف متنوع سازی سبد صادراتی نفت در حال اجراست، امسال نهایی شود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، پیروز موسوی مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی در نشست مدیران ستادی شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: طراحی سیستم اختلاط نفت خام که با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت در دست پیگیری است می‌پتواند به اصلاح تصویر بین المللی شرکت پایانه های نفتی ایران کمک کند.

موسوی افزود: راه اندازی سیستم اختلاط نفت خام در ایران، تولید نفت خام های متنوع تری را برای مشتریان نفتی به دنبال دارد و توان رقابتی صادرات نفت خام کشور را افزایش می دهد.

وی شرکت پایانه های نفتی ایران را نماد بارز اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: این شرکت همواره تلاش کرده تا ضمن عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی در تمامی حوزه های کاری، اهداف صادراتی صنعت نفت را تحقق بخشد.

موسوی با اشاره به توان عملیاتی شرکت پایانه های نفتی ایران در حوزه بارگیری و صادرات، گفت: فروش 52 میلیون بشکه میعانات گازی روی آب مانده با برنامه ریزی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، معاونت تولید و امور بین الملل نیز یک رکورد محسوب می شود که در این راستا انجام عملیات کشتی به کشتی پایانه ها در دریا نیز در نوع خود بی‌نظیر است.

وی افزود: در برخی موارد صادرات نفت خام و فرآورده‌ها با استفاده از اسکله‌های سیار انجام می شد و اینکه توانستیم در کمتر از 6 ماه مقادیر قابل توجهی میعانات گازی را بارگیری و صادر کنیم یک رکورد عملیاتی برای پایانه های نفتی است.

موسوی اظهار کرد: در سال جاری نیز با تامین بودجه سرمایه ای و بر اساس هدفگذاری های انجام شده تلاش می کنیم که زیرساخت های صادراتی را بهبود ببخشیم که در این راستا تعمیرات اساسی اسکله آذرپاد با بودجه مصوب، رفع آبشستگی ها، انجام عملیاتی توپکرانی هوشمند و ... در دستور کار است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵