داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 18613
 
منع فروش کالا و محاسبه ارزی غرفه‌های خارجی، ۲ مشکل نمایشگاه‌های آی‌تی
 
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن‌همراه گفت: قانون محاسبه ارزی غرفه برندهای خارجی و غیرقانونی بودن فروش کالا در نمایشگاه‌ سبب بی‌انگیزگی فعالین برای حضور در نمایشگاه‌های مرتبط با IT شده است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، ابراهیم درستی در یک نشست خبری اظهار داشت: در سال‌های گذشته نمایشگاه‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همواره با مشکلات و محدودیت‌هایی مواجه بوده‌اند.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن‌همراه افزود: برگزاری اغلب نمایشگاه‌های این حوزه در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران، ترافیک سنگین، دسترسی سخت به محل، روز و ساعات محدود نمایشگاه همواره از سختی‌های نمایشگاه‌های این حوزه بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در سال‌های اخیر قانون محاسبه ارزی مساحت غرفه برندهای خارجی، سبب خودداری تعداد زیادی از برندهای سخت‌افزاری از حضور در نمایشگاه‌های مرتبط شده و همچنین غیرقانونی بودن فروش کالا در نمایشگاه‌ها از دیگر موارد بازدارنده برای حضور در نمایشگاه‌ها است.
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و تلفن‌همراه افزود: مشکلات عنوان شده در نخستین نمایشگاه عرضه مستقیم کالای دیجیتال برطرف شده و در این نمایشگاه گروه‌های کالایی صوتی و تصویری، کامپیوتر، تلفن‌همراه، شبکه و امنیت، اتوماسیون اداری، سرگرمی‌های دیجیتال شرکت دارند.
وی تاکید کرد: براساس مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، مجمع امور صنفی تولیدی و توزیعی تهران و مجمع امور صنفی توزیعی خدماتی تهران، تمام مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه باید مجوزهای لازم را از مجامع و اتحادیه‌های مرتبط دریافت کنند و در نمایشگاه، تمام قوانین حاکم بر بازار کسب و کار و عرضه کالا را رعایت کنند.
درستی خاطر نشان کرد: بنابراین از ارائه کالاهای فاقد گارانتی و بارکد شبنم در نمایشگاه جلوگیری خواهد شد.
نمایشگاه عرضه مستقیم تلفن‌همراه، کامپیوتر و دستگاه‌های صوتی و تصویری از ۲۰ تا ۲۵ شهریور ماه در شبستان مصلای امام خمینی (ره) برپا خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵