داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 92873
 
پایان تجارت با دلار آمریکا در روسیه
 
رئیس جمهور روسیه از دولت خواست قانونی را به تصویب برساند تا سال آینده، روبل ارز اصلی مورد مبادله در همه بنادر دریایی این کشور شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۵
رئیس جمهور روسیه از دولت خواست قانونی را به تصویب برساند تا سال آینده، روبل ارز اصلی مورد مبادله در همه بنادر دریایی این کشور شود.


به گزارش ایسنا، وب سایت کرملین اعلام کرد دولت برای حمایت از منافع شرکت‌های حمل بار که تعهدات ارزی خارجی دارند، پیش از اینکه همه تسویه‌ها به روبل تبدیل شوند، یک دوره گذار را تعیین خواهد کرد.

به گفته ایگور آرتمیف، مدیر دیده‌بان ضد انحصارطلبی روسیه، خدمات زیادی در بنادر دریایی روسیه با وجود اینکه این بنادر دولتی هستند، همچنان به دلار آمریکا قیمت گذاری شده‌اند.

بر اساس گزارش پایگاه خبری آر تی، پیشنهاد برای تغییر تعرفه‌های بندر به روبل، برای نخستین بار از سوی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه یک سال و نیم قبل مطرح شد. این ایده مورد استقبال شرکت‌های بزرگ حمل و نقل که ترجیح می‌دهند به دلیل نوسان ارزش روبل، درآمدشان را به دلار و سایر ارزهای خارجی نگه دارند مورد استقبال قرار نگرفت.

به گفته مدیر دیده‌بان ضد انحصارطلبی روسیه، این تصمیم خارجی‌ها را ناچار خواهد کرد ارز روسیه را خریداری کنند که برای روبل خوب خواهد بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵