کد مطلب: 98813
 
تجدیدنظر در مصوبات کمیسیون تلفیق
 
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حضور نوبخت در جلسه امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت که با درخواست نمایندگان احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق از جمله تبصره ١٨ مربوط به نرخ حامل‌های انرژی وجود دارد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴
یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از حضور نوبخت در جلسه امروز کمیسیون تلفیق خبر داد و گفت که با درخواست نمایندگان احتمال تجدیدنظر در برخی مصوبات کمیسیون تلفیق از جمله تبصره ١٨ مربوط به نرخ حامل‌های انرژی وجود دارد.

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پیش بینی می‌شود امروز عصر کار رسیدگی به مواد بیست و یک گانه لایحه تقدیمی بودجه سال ۱۳۹۷توسط دولت در کمیسیون تلفیق، با ارائه پیشنهادات کمیسیونها ونمایندگان عضو به پایان برسد. در یک ارزیابی کلی می‌توان اظهار نظر کرد باعدم تامین منابع، اعتبارات پیش بینی شده جهت کارآفرینی و اشتغال درسال آینده قابل تحقق نیست. طرح‌های حیاتی که محل تامین منابع آن از صندوق توسعه ملی بود، معوق می‌ماند. همچنین با کاهش اعتبارات عمرانی، طرح‌ها و پروژه‌های زیادی در محاق تعطیل و بلاتکلیفی قرار خواهند گرفت که باید درصحن علنی مجلس نسبت به این موضوعات تصمیم گیری شود.

وی افزود: در موضوع هدفمندسازی یارانه‌ها، با اختصاص مبلغ ۳۷ هزار میلیارد تومان برای هدفمندسازی یارانه ها که پیشنهاد دولت هم بود،برای حذف برخی یارانه بگیران،اجازه کنترل حسابهای بانکی افراد نیز صادر شده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس اضافه کرد: موضوع پاداش پایان خدمت و محدود کردن آن، همچنین عدم افزایش حقوق افرادی که دریافتی بالاتر از ۵ میلیون تومان دارند، نیز ازجمله مصوبات تلفیق است که مخالفان و موافقان جدی دارد و از موضوعات قابل بحث در صحن علنی مجلس خواهد بود.

تابش با تشکر از زحمات اعضای کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در یک ارزیابی کلی، می‌توان گفت محدودیت‌های فراروی دولت و برخی ملاحظات نمایندگان درکمیسیون تلفیق، خروجی بودجه را به نحوی ترسیم کرده که با آن نمی‌توان سال آینده کشور را خوب و روان اداره کرد و پیشرفت و توسعه را رقم زد و به خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم که اخیرا در برخی تجمعات بیان شده، جامه عمل پوشاند.

وی ابراز امیدواری کرد نمایندگان درصحن علنی با تصمیمات قاطعانه و شجاعانه و مبتنی بر واقعیات، اصلاحات لازم را در لایحه بودجه سال ۹۷ اعمال کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور نوبخت در جلسه امروز کمیسیون تلفیق و گفت: به درخواست برخی نمایندگان احتمال تجدیدنظر در چند مصوبه کمیسیون تلفیق از جمله تبصره ١٨ مربوط به نرخ حامل‌های انرژی وجود دارد.

به گفته وی پس ازچاپ گزارش کمیسیون تلفیق که پیش بینی می شود تا پایان هفته جاری مهیا شود، نمایندگان به مدت ۱۰ روز فرصت دارند پیشنهادات خود را ارائه کنند و آنگاه گزارش کمیسیون تلفیق که احتمالا یکشنبه دو هفته دیگر خواهد بود، در صحن علنی مطرح خواهد شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵