کد مطلب: 104763
 
آمریکا مواضعش را در قبال کره شمالی نرمتر کرد
 
آمریکا که تا چند روز قبل پشت سر هم کره شمالی را مورد تهدید نظامی و اقتصادی قرار می داد حالا می گوید به دنبال «حل صلح آمیز مساله هسته ای شبه جزیره کره» است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
آمریکا که تا چند روز قبل پشت سر هم کره شمالی را مورد تهدید نظامی و اقتصادی قرار می داد حالا می گوید به دنبال «حل صلح آمیز مساله هسته ای شبه جزیره کره» است.

به گزارش ایرنا مواضع مقام های آمریکا از جمله 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری و مایک پمپئو وزیر خارجه نشان می دهد که آنها در حال تعدیل و نرمتر کردن راهبردهایشان در برابر کره شمالی هستند.
این تحول در حالی است که به دنبال سفر اخیر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی، پیونگ یانگ اعلام کرد رفتار واشنگتن در طول گفت و گوها «گستاخانه و گنگستری» بوده است و این زورگویی روند خلع سلاح هسته ای را تحت تاثیر قرار می دهد.
این موضوع باعث شد تا کره جنوبی نیز رایزنی های گسترده تری را با آمریکا برای حراست از استمرار گفت و گوها آغاز کند.
ترامپ رییس جمهوری آمریکا در تازه ترین اظهاراتش که نشانی از تحول در سیاست این کشور در برابر شبه جزیره کره است گفت که «هدیه کوچکی را برای 'کیم جونگ اون' رهبر کره شمالی آماده کرده است».
خبرگزاری یونهاپ امروز از کره جنوبی و به نقل از ترامپ گزارش کرد: تا زمانی که هدیه داده نشود کسی از ماهیت آن اطلاعی نخواهد داشت.
او یک بار دیگر البته ابراز اطمینان کرد که کره شمالی به توافق دو کشور برای خلع سلاح هسته ای و از آن مهمتر به قولی که طرفین با دست دادن با یکدیگر در این زمینه داده اند، پایبند است.
در همین حال وزیر خارجه آمریکا به دنبال انتقادهای گسترده کره شمالی از رفتار وی در مذاکرات هفته گذشته، گفت «کشورش به دنبال حل صلح آمیز مساله هسته ای است».
وی گفت که مذاکرات دو طرف پیشرفت هایی داشته است اما مسایلی مانده است از جمله اینکه باید زمان بندی برای خلع سلاح هسته ای اعلام شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵