کد مطلب: 89066
 
جذب نیروهای بومی هزینه کمتری دارد
 
رئیس سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، ارتقا و جذب نیروهای بومی را از برنامه‎های راهبردی صنعت نفت در حوزه مسئولیت‎ اجتماعی (CSR) خواند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶
رئیس سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، ارتقا و جذب نیروهای بومی را از برنامه‎های راهبردی صنعت نفت در حوزه مسئولیت‎ اجتماعی (CSR) خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، غلامرضا منوچهری در آستانه برگزاری سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، با بیان این مطلب افزود: آموزش جوانان به ویژه در مناطقی مانند عسلویه و غرب کارون می‎تواند نیاز آتی صنعت نفت به نیروهای بومی را با امکان دستیابی به کارکنانی کیفی‎تر رفع کند. ارتقا و جذب نیروهای بومی، افزون بر آن‌که هزینه کمتری در پی دارد، اصطکاک نفت با محیط پیرامون را هم کاهش می‎دهد.

منوچهری با بیان این‎که وزارت نفت از چند وجه به مسئولیت اجتماعی توجه دارد، ادامه داد: گرایش وزارت نفت، توجه بیشتر به فعالیت ‏های آموزشی و ارتقا زیرساخت‎های فرهنگی و اجتماعی است و از آنجا که بهبود شاخص‎های کیفی طرح‎ها، به کاهش آلایندگی و افزایش سازگاری با محیط می‎انجامد، این موضوع بسیار مورد تاکید است.

وی با بیان این‎که در نظر گرفتن یک مولفه بدون توجه به مولفه‎های جانبی، آثار زیانباری به همراه دارد افزود: پیوستگی میان مسائل فرهنگی، توسعه‎ای، زیست محیطی و ... ایجاب می‎کند شاخص‎های مربوط به هر یک از این حوزه‎ها را در کنار هم ببینیم و سپس اثرگذاری آنها را بسنجیم تا بهتر بتوانیم راهکارهای توسعه پایدار را مدنظر قرار دهیم.

منوچهری در این زمینه به مصادیقی اشاره و تصریح کرد: به طور نمونه، بعضا برای افزایش تولیدات کشاورزی و با توجه به نیاز آبی، نسبت به زدن چاه اقدام کردیم و بعدها متوجه شدیم که منابع زیرزمینی افت کرده یا تعادل آن به هم خورده، اراضی نشست کرده، آب‎ها شور شده و عوارضی از این دست. یا مثال دیگر این‎که خودوریی تولید می‎کنیم که آلودگی زیست‎محیطی یا مشکل ایمنی دارد و حادثه‎آفرین می‎شود. یا پالایشگاهی درست می‎کنیم که بنزین نامطلوب تولید می‎کند. همه این مثال‎ها به نوعی نشان می‎دهد توجه نکردن به مولفه‎های مختلف، چه مشکلاتی ایجاد می‎کند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵