کد مطلب: 92116
 
تکمیل طرح توسعه پایدار پارس جنوبی
 
طرح بازیابی و مصرف گازهای مشعل پالایشگاه دوم که به عنوان نخستین قرارداد طرح توسعه پایدار پارس جنوبی امضا شده است، ظرف کمتر از ۲ سال آینده به بهره برداری می‌رسد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۸
طرح بازیابی و مصرف گازهای مشعل پالایشگاه دوم که به عنوان نخستین قرارداد طرح توسعه پایدار پارس جنوبی امضا شده است، ظرف کمتر از ۲ سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش شانا، علی‎محمد احمدی، مجری طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی، امروز (چهارشنبه، ۱۵ شهریورماه) در مراسم امضای قرارداد پروژه بازیافت و مصرف گاز مشعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی (فازهای ٢ و ٣)، گفت: این طرح با ۵۰ زیرپروژه در هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران تصویب شد و امروز نخستین قرارداد آن که به بازیابی و مصرف گازهای مشعل فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی مرتبط است، امضا شد.

وی با اشاره به حدود پنج سال تلاش و پیگیری برای به ثمر رسیدن این قرارداد، از وزیران نفت پیشین و کنونی به دلیل حمایت از طرح و تفویض اختیارات مرتبط به منظور پیشبرد بهتر امور قدردانی کرد و افزود: با وجود این‎که با آغاز به کار دولت یازدهم، برخی پروژه‎هایی که اولویت نداشتند به زمان دیگری موکول شدند، اما آقای زنگنه با تاکید بر ضرورت توجه به اقدامات زیست محیطی، بر تداوم اجرای این پروژه اصرار داشتند.

احمدی به موانع پیش روی این پروژه نیز اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات پروژه، تا زمان توافق برجام معطل مانده بود که پس از حصول توافق رفع شد.

وی با اشاره به مدت زمان اجرای پروژه که ۲ سال در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد این پروژه ظرف کمتر از ۲ سال آینده به طور کامل اجرا شود.

قرارداد پروژه بازیافت و مصرف گاز مشعل پالایشگاه دوم پارس جنوبی (فازهای ٢ و ٣)، با رویکرد صیانت از محیط زیست بین شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت SOFREGAZ فرانسه و شرکت صنعت سازه ثمین امضا شد.

این قرارداد صبح امروز (چهارشنبه، ۱۵ شهریورماه) میان علی محمد احمدی مجری طرح توسعه پایدار پارس جنوبی به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت SOFREGAZ فرانسه و کوروش آهنج، مدیرعامل شرکت صنعت سازه ثمین امضا شد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵