کد مطلب: 104024
 
موافقت ۴ کشور عربی با طرح «معامله قرن»
 
رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که مقام‌های ارشد مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات موافقت‌شان را با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» اعلام کرده‌اند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۲
رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند که مقام‌های ارشد مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات موافقت‌شان را با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایلنا، روزنامه‌های عبری‌زبان اعلام کردند که مقام‌های ارشد در مصر، اردن، عربستان سعودی و امارات متحده عربی به «جرد کوشنر» و «جیسون گرینبلات» فرستاده‌های آمریکایی موافقت‌شان را با طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» ابلاغ کرده‌اند.

روزنامه «اسرائیل الیوم» نوشت که مقام‌های این کشورهای عربی به فرستاده‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که «کشورهای عربی میانه‌رو با طرح صلح جدید آمریکا مخالفت نمی‌کنند چه رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آن را رد کند یا قبول».

این منبع صهیونیستی به نقل از مقام‌های ارشد در امان و قاهره نوشت، مصاحبه‌‌ای که کوشنر روز شنبه با روزنامه فلسطینی «القدس» انجام داد و طی آن به شدت از «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاد کرد، با موافقت رهبران کشورهای عربی انجام شد که با این فرستاده‌های آمریکایی در جریان سفر اخیرشان به منطقه دیدار داشته‌اند.

رادیو اسرائیل نیز گزارش داد که آمریکایی‌ها مصمم شده‌اند طرح صلح را علنی کنند و رهبران کشورهای عربی نیز رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین را برای موافقت با موضع «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و فرستادگانش تحت فشار قرار داده‌اند. آنها همچنین به محمود عباس پیشنهاد مشوق‌های سیاسی و اقتصادی را مطرح کرده‌‌اند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵