داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 11692
 
کاهش 47 درصدی تولیدخودرو
 
جدیدترین آمار تولید انواع خودرو در ایران مربوط به دی‌ماه سال جاری و ۱۰ ماهه امسال منتشر شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۹
به گزارش ایسنا براساس جدیدترین آمارهای به دست آمده، تولید انواع خودرو در دیماه امسال ۴۷ درصد نسبت به دیماه سال گذشته کاهش یافته است به‌گونه‌ای که تولید این محصولات از ۱۴۶ هزار و ۱۳۵ دستگاه در دی ماه سال گذشته به ۷۷ هزار و ۴۲۰ دستگاه رسیده است.
در این مدت تولید انواع خودروی سواری نیز ۴۶.۸ درصد افت نشان می‌دهد به‌گونه‌ای که تولید این محصول از ۱۲۲ هزار و ۲۳۲ دستگاه در دی ماه سال ۹۰ به ۶۴ هزار و ۹۸۴ دستگاه رسیده است.
دی ماه امسال تولید انواع وانت نیز با کاهش ۴۳.۳ درصدی از ۲۰ هزار و ۲۷۶ دستگاه در دی ماه سال گذشته به ۱۱ هزار و ۴۹۸ دستگاه رسیده است.
تولید انواع مینی‌بوس، ‌میدل باس و اتوبوس نیز با کاهش ۸۴.۸ درصدی از ۴۳۴ دستگاه به ۶۶ دستگاه کاهش یافته است.
در این مدت تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز افت ۷۲.۶ درصدی را تجربه کرده است به‌گونه‌ای که تولید این محصول از ۳ هزار و ۱۷۸ دستگاه به ۸۷۲ دستگاه کاهش یافته است.
دیماه امسال تولید انواع خودروهای سواری در شرکت ایران خودرو ۴۵ درصد، پارس خودرو ۶۶.۷ درصد، خودروسازی راین ۸۷.۱ درصد، سایپا ۴۱ درصد و کرمان موتور صد درصد کاهش یافته و در خودروسازی مدیران ۵۱.۷ درصد افزایش یافته است.
در ۱۰ ماهه امسال نیز تولید انواع خودرو در کشور افت ۴۶.۳ درصدی را تجربه کرده است به‌گونه‌ای که تولید این محصول از یک میلیون و ۴۰۵ هزار و ۲۷۵ دستگاه در ۱۰ ماهه سال گذشته به ۷۵۳ هزار و ۹۴۴ دستگاه در ۱۰ ماهه امسال کاهش یافته است.
تولید انواع سواری نیز در ۱۰ ماهه امسال با افت ۴۶.۶ درصدی از یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۵۰۹ دستگاه به ۶۴۶ هزار و ۹۲۴ دستگاه رسیده است. در این مدت تولید انواع وانت نیز با افت ۴۲.۸ درصدی از ۱۵۹ هزار و ۸۸۹ دستگاه به ۹۱ هزار و ۴۴۹ دستگاه رسیده است.
تولید انواع مینی‌بوس، میدل باس و اتوبوس نیز با افت ۸۲.۲ درصدی از ۵ هزار و ۲۷۰ دستگاه به ۹۳۹ دستگاه رسیده است. کامیونت، کامیون و کشنده نیز افت تولید ۴۹.۵ درصدی را در ۱۰ ماهه امسال تجربه کرده‌اند به‌گونه‌ای که تولید این محصولات از ۲۸ هزار و ۹۶۹ دستگاه به ۱۴ هزار و ۶۳۲ دستگاه رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵