کد مطلب: 40212
 
بازسازی ٥ دستگاه دکل حفاری تا نیمه نخست سال ٩٤
 
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بازسازی پنج دستگاه دکل حفاری تا نیمه نخست سال آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۲
قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از بازسازی پنج دستگاه دکل حفاری تا نیمه نخست سال آینده خبر داد.

محمد رضا تاکایدی در گفتگو با خبرنگار شانا با اشاره به ضرورت بازسازی برخی دکلهای حفاری گفت: در صورت تامین بودجه و منابع مالی موردنیاز تا نیمه نخست سال آینده، پنج دکل حفاری شرکت ملی حفاری بازسازی می شود.

وی با بیان این که طبق برنامه قراراست سالانه دست کم ١٠ دکل حفاری بازسازی شود، تصریح کرد: هم اکنون به دلیل شرایط نقدینگی و مالی مشکلاتی وجود دارد که در حال برطرف کردن این مشکل هستیم.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران جوانترین دکل حفاری این شرکت را دکل حفاری ٩٣ عنوان کرد و درباره مسن ترین دکل حفاری این شرکت گفت: مسن ترین دکل حفاری این شرکت عمری بیش از ٤٥ سال دارد که به صورت مرتب بازسازی می شوند و حتی گاهی موتوراین دکلها تعویض می شوند.

دکل حفاری ٩٣ فتح آبانماه امسال راه اندازی شده است؛ این دکل از نوع سنگین خشکی است که به سامانه پیشرفته الکترونیکی، هیدرولیکی، ثبت اطلاعات دکل (Drill Watch)، گرداننده فوقانی (تاپ داریو)، ٥ دستگاه پمپ و ٢ دستگاه ژنراتور مجهز است.

هزینه ساخت دکل حفاری ٩٣ فتح، ١٢و نیم میلیون یورو بوده است، این دکل می تواند عملیات حفاری چاههای توسعه ای و اکتشافی نفت و گاز را تا عمق ٦ هزار متر انجام دهد واز قابلیت نصب سامانه پسماند حفاری هم برخوردار است.

وی درباره مهمترین برنامه شرکت ملی حفاری در سال ٩٤ گفت: فعالیت بیشتردرمیادین مشترک یعنی حرکت به سمت اهداف شرکت ملی نفت ایران، بازسازی دستگاه حفاری و تامین و تربیت نیروی انسانی، مهمترین برنامه این شرکت در سال ٩٤ است.

قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران درباره بودجه سال ٩٤ این شرکت هم اظهار کرد: بودجه امسال این شرکت نسبت به پارسال ١٠ تا ١٥ درصد افزایش یافته است.

به گزارش شانا، شرکت ملی حفاری ایران به عنوان بزرگترین شرکت حفاری کشور ٧٠ دکل ملکی و ٥ دکل استیجاری خشکی و دریایی داردکه با به کارگیری آنها بخش وسیعی از عملیات حفاری در ١٠ استان نفتخیز را انجام می دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵