کد مطلب: 87022
 
افزایش برداشت از پارس جنوبی
 
متناسب با پیش‌بینی دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی، میزان برداشت از مخزن گازی پارس جنوبیتا پایان سال جاری نسبت به سال 94 نزدیک به 42 درصد رشد خواهد داشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
متناسب با پیش‌بینی دیسپچینگ مجتمع گاز پارس جنوبی، میزان برداشت از مخزن گازی پارس جنوبیتا پایان سال جاری نسبت به سال 94 نزدیک به 42 درصد رشد خواهد داشت.

به گزارش ایلنا، سرپرست امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام این خبر، گفت: میزان برداشت از منابع در سال 94 معادل 123 میلیاردو 552 میلیون متر مکعب بوده است.

علی احمدی در ادامه به افزایش این برداشت با توجه به راه‌اندازی و توسعه‌های فازهای جدید در پارس جنوبی اشاره کرد و افزود: سال گذشته میزان برداشت از مخزن پارس جنوبی به 146 میلیارد و 740 میلیون متر مکعب رسید.

وی در ادامه تأکید کرد: میزان برداشت در سال اخیر نیز با توجه به تکمیل فازهای جدید افزایش خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود، این عدد به 175 میلیارد و 250 میلیون متر مکعب برسد.

به گفته احمدی؛ در صورت تحقق این امر در سال جاری میزان برداشت از مخزن مشترک گازی پارس جنوبی که یکی از اولویت‌های اصلی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران است، نسبت به سال 94 نزدیک به 42 درصد رشد خواهد داشت.

گفتنی است؛ مخزن گاز پارس جنوبی با 3 هزار و 700 کیلومتر مربع مساحت، 8 درصد از ذخایر گاز جهان و نزدیک به 50 درصد از ذخایر گازی ایران را به خود اختصاص داده است. همچنین با توجه به مشترک بودن این منبع عظیم بین کشور ایران و قطر افزایش برداشت از آن دارای اهمیت خاصی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵