کد مطلب: 44812
 
افزایش قیمت نفت در پی کاهش ارزش دلار
 
در پی کاهش ارزش دلار، قیمتهای نفت در معاملات پایانی روز دوشنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۶
در پی کاهش ارزش دلار، قیمتهای نفت در معاملات پایانی روز دوشنبه بیش از یک درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) بنا بر اعلام رویترز، کاهش ارزش دلار و در پی آن تحت‌الشعاع قرار گرفتن فشارهای ناشی از عرضه بیش از حد نفت در بازارهای جهانی، سبب شد تا قیمتهای نفت در معاملات پایانی روز دوشنبه با افزایش یک درصدی همراه شود.

قیمت نفت دابلیوتی‌آی آمریکا در معاملات پایانی روز دوشنبه با ٨٨ سنت افزایش به ٤٧ دلار و ٤٥ سنت در هر بشکه رسید که این رقم رشد ١,٩ درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین نفت خام برنت در معاملات پایانی روز دوشنبه با ٦٠ سنت افزایش با قیمت ٥٥ دلار و ٩٢ سنت در هر بشکه معامله شد. قیمت این محصول نیز با رشد بیش از یک درصدی همراه بود.

در این زمینه جیم مک‌گیلان، تحلیلگر بلندپایه موسسه تردیشن انرژی، گفت: با تحت فشار قرار گرفتن ارزش دلار، شاهد ورود خریداران به بازار هستیم.

بر اساس این گزارش، پافشاری عربستان سعودی بر تصمیم خود مبنی بر حفظ سقف تولید نفت، قیمتهای این محصول را تحت فشار قرار داد. این کشور اعلام کرد تنها در صورتی که تولیدکنندگان غیراوپک تولید خود را پایین بیاورند، کاهش تولید نفت را بررسی می‌کند.

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی، نیز اعلام کرد که این کشور هم‌اکنون حدود ١٠ میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند که نشان می‌دهد تولید روزانه نفت عربستان نسبت به ماه فوریه ٣٥٠ هزار بشکه افزایش یافته است.

بنا بر این گزارش، تحلیلگران موسسه بارکلیز روز دوشنبه پیش‌بینی کردند که چنانچه تولید اوپک در سطح کنونی ٣٠ میلیون بشکه در روز حفظ شود، مازاد عرضه نفت در بازارهای جهانی از ٩٠٠ هزار بشکه به ١,٣ میلیون بشکه افزایش می‌یابد.

در همین حال، شرکت شلمبرژه، بزرگترین شرکت خدمات میدانهای نفتی در جهان، با پیش‌بینی کاهش ١٠ تا ١٥ درصدی سرمایه‌گذاریهای جهانی در بخش اکتشاف و تولید نفت در سال ٢٠١٥ میلادی، اعلام کرد که قیمتهای نفت در نیمه دوم سال جاری رشد می‌یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵