کد مطلب: 84430
 
خصوصی سازی پتروشیمی در کویت
 
شرکت ملی پتروشیمی کویت به دلیل کمبود منابع ناشی از نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی از واگذاری بخش پتروشیمی به بخش خصوصی خبر داد .
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
شرکت ملی پتروشیمی کویت به دلیل کمبود منابع ناشی از نوسان قیمت نفت در بازارهای جهانی از واگذاری بخش پتروشیمی به بخش خصوصی خبر داد .
به گزارش روز جمعه ایرنا هاشم هاشم رییس مجتمع صنایع پتروشیمی تکمیلی کویت در گفتگویی مطبوعاتی با اشاره به ادامه روند سیاست خصوصی سازی صنایع پتروشیمی کویت با همکاری شرکت ملی نفت کویت گفت : شرکت ملی پتروشیمی کویت در زمان حاضر پروژه هایی به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد دلار را اجرا می کند و تمامی جوانب خصوصی سازی نیز با انجام بررسی های کارشناسی صورت می گیرد.
همچنین محمد الفرهود مدیر شرکت صنایع پتروشیمی کویت در گفت وگو با خبرنگاران، برنامه ریزی های دولت کویت برای تقویت صنایع پتروشیمی را گسترده و بلند مدت عنوان کرد و افزود: حجم تولید فرآورده های پتروشیمی کویت هم اکنون ۸ میلیون تن در سال است که این مقدار بر اساس هدف گذاری انجام شده به ۱۶ میلیون تن در سال خواهد رسید .
دولت کویت با وجود تلاش برای افزایش درآمدهای غیر نفتی، بر ادامه فعالیت در حوزه نفت و گاز و جذب سرمایه های خارجی در این زمینه تاکید کرده است.
این کشور در نظر دارد با توسعه سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز، موقعیت خود را میان سایر کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در این بخش حفظ کند.
در همین راستان و بر اساس گزارش رسانه های کویت، 'جمال جعفر' مدیر 'شرکت ملی نفت کویت' در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه ظرفیت این کشور در زمینه استخراج نفت اکنون به مرز سه میلیون و یکصد هزار بشکه رسیده، گفت: کویت تلاش می کند با توسعه صنعت نفت، حجم تولید خود را تا سال ۲۰۲۰ به چهار میلیون بشکه در روز برساند.
بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت نفت کویت، سرمایه گذاری در بخش صنایع نفت و گاز و انرژی این کشور در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵