کد مطلب: 94240
 
حمایت ایران از تمدید توافق نفتی تا پایان سال آینده میلادی
امضای 10 قرارداد نفتی تا مارس 2018
اجماع اوپک بر سر سرنوشت طرح کاهش تولید نفت
 
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داده که اوپکی‌ها برای در حال شکل‌دهی به یک اجماع در مورد تمدید 9 ماهه توافق نفتی هستند و امیرحسین زمانی‌نیا معاون بین‌ا‌لملل وزارت نفت که برای شرکت در کنفرانس نفت و پول در لندن به سر می‌برد گفته است که ایران از تمدید توافق نفتی حمات می‌کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱
رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داده که اوپکی‌ها برای در حال شکل‌دهی به یک اجماع در مورد تمدید 9 ماهه توافق نفتی هستند و امیرحسین زمانی‌نیا معاون بین‌ا‌لملل وزارت نفت که برای شرکت در کنفرانس نفت و پول در لندن به سر می‌برد گفته است که ایران از تمدید توافق نفتی حمات می‌کند.
به گزارش نکونیوز، رویترز به نقل از 4 منبع آگاه درون اوپک گزارش داده که کشورهای عضو اوپک در حال رسیدن به اجماع در مورد تمدید 9 ماه توافق نفتی به دست مده بین اوپک و غراوپک هستند.
منابع آگاه خبر داده‌اند که اوپکی‌ها سطح تولید نفت را بیش از این کاهش نخواهند داد و تنها دوره اجرای طرح کاهش تولید نفت را تا آخر سال 2018 تمدید خواهند کرد. پیش از این اوپک و غیراوپک به توافق رسیدند که تولید نفت خود را در مجموع در حدود 1.8 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. این توافق که به توافق نفتی مشهور است در حال حاضر تا مارس 2018 اعتبار دارد و اوپکی‌ها به این‌اند که دوره اجرای آن را تا پایان سال 2018 تمدید کنند.
منابع آگاه به رویترز گفته‌اند که اوپک در اجلاس ماه نوامبر خود در مورد تمدید توافق نفتی تصمیم‌گیری نخواهد کرد و ان موضوع را به اوایل سال 2018 (ماه ژانویه) موکول خواهد کرد.
همزمان بلومبرگ هم گزارش داده که امیرحسین زمانی‌نیا معاون بین‌الملل وزارت نفت در حاشیه کنفرانس نفت و پول در لندن گفته است که ایران از تمدید تواق نفتی تا پایان سال 2018 حمایت می‌کند. وی گفته است که ایران فکر می‌کند مسیر اتخاذ شده توسط طرح کاهش تولید نفت باید ادامه یابد و ایران از تمدید این طرح، حمایت می‌کند.
زمانی نیا گفته است که ایران قصد دارد تولید نفت خود را تا سال 2021 به 4.7 ملیون بشکه در روز برساند. معاون بین‌الملل وزارت نفت در عین حال گفته است که ایران میزان تولید نفت خود را با سیاست اتخاذ شده توسط اوپک در مورد تمدید توافق نفتی، هماهنگ خواهد کرد.
معاون بین‌الملل وزارت نفت در «کنفرانس نفت و پول» در لندن گفته است که ایران امیدوار است که تا مارس 2018 (فروردین 97) 10 قرارداد نفتی با شرکت‌های خارجی امضاء کند. زمانی‌نیا گفته است که « اظهارات اخیر ترامپ در برنامه‌های توسعه ایران هیچ خللی وارد نخواهد کرد». وی صراحتاً عنوان کرده است که «من فکر نمی‌کنم هیچکدام از ما یا شرکای ما از این موضع ترامپ [علیه برجام] متعجب باشند؛ چنین انتظاری از واشنگتن وجود داشت و اقدام ما هم حساب‌شده خواهد بود». زمانی‌نیا گفته است که ایران در حال حاضر درباره عقد 28 قرارداد با شرکت‌های خارجی در حال مذاکره است که بسیاری از این شرکت‌ها، شرکت‌های مهم نفتی اروپایی هستند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵