کد مطلب: 62290
 
۹۴، سال فاجعه اقتصادی بود
 
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از قانون اخذ مالیات در سال ۹۵ به سیاست تک نرخی شدن ارز اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان و صادر کنندگان بلاتکلیفند و نمی‌دانند که بر چه مبنای نرخی باید برنامه‌ریزی کنند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۵
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از قانون اخذ مالیات در سال ۹۵ به سیاست تک نرخی شدن ارز اشاره کرد و گفت: تولیدکنندگان و صادر کنندگان بلاتکلیفند و نمی‌دانند که بر چه مبنای نرخی باید برنامه‌ریزی کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اسدالله عسگراولادی امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران بااشاره به قانون مالیات در سال95 اظهار کرد: وضعیت مالیات بودجه سال95 اگر به همین شکل اجرا شود بنده به ضرس قاطع هشدار می‌دهم این لایحه منجر به افزایش فرار مالیاتی خواهد شد.

وی افزود:‌دلیل این طرح آن است که در این قانون اجازه داده شده است که حسابهای شخصی افراد بررسی و مشخص شود که پول از کجا آمده و به کجا می‌رود.

عسگراولادی با اشاره به اینکه لازم است مواردی از این قانون در بودجه سال 95 اصلاح شود گفت: ادامه وضعیت به این شکل باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران خارجی جرات حضور در کشور را نداشته باشند و در صورتی که این قانون اصلاح نشده و به همین شکل اجرایی شود در واقع برای سرمایه‌گذاران داخلی نیز مشکل زا است.

وی ادامه داد: نرخ ارز نیز شمشیر دو لبه است به طوری که دولت برای اینکه تکلیف تولیدکنندگان و صادر کنندگان مشخص شود باید تکلیف آن را مشخص کند.

وی در توضیح گفت: نرخ دلار در حال حاضر 3018 تومان و در بازار آزاد حدود 3600 تومان است وقتی که می‌گوییم نرخ ارز باید تک نرخی شود باید مشخص کنیم که به کدام سمت قرار است برویم.

* تعطیلی پتروشیمی‌ها و صادرات با نرخ ارز 3 هزار تومانی

عسگراولادی تصریح کرد: در صورتی که به سمت نرخ 3018 تومانی و نرخ ارزی مبادله‌ای برویم صادرات را باید از محل درآمدزایی‌ها حذف کنیم و پتروشیمی‌ها تعطیل می‌شود و در صورتی که به سمت نرخ 3600 تومانی برویم نیز شرایط دیگری پیش روی ما خواهد بود که باید چگونگی آن بررسی شود.

رئیس اتاق مشترک ایران و چین تاکید کرد: اکنون صادرکنندگان نمی‌دانند که بر چه مبنای نرخی باید برنامه‌ریزی کنند. اگر می‌خواهید صادرات را نجات دهید لازم است که این عدد را پیش‌بینی کنید.

* 60 درصد از درآمدهای دولت در بودجه سال 95 قابل وصول نیست

وی با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد درآمدهای دولت که در لایحه بودجه سال 95 پیش‌بینی شده است قابل وصول نیست، گفت: سال 94 سال فاجعه اقتصادی کشور بود و درآمدی ایجاد نشد که مردم بخواهند از آن مالیات بدهند.

این فعال بخش خصوصی در ادامه سخنان خود خطاب به دولت گفت: واقعا می‌خواهید بازاریان خانه‌نشین شوند ودر خانه‌ها بنشینند؟ واقعیت این است که دولت باید با مردم صادق‌تر باشد.

عسگراولادی ادامه داد: معیشت مردم بشدت زیر سوال است و دولت مدام سعی می‌کند به گفتمان‌درمانی مسائل بسنده کند.

وی در پایان تاکید کرد: با ادامه این وضع پیش‌بینی می‌شود که کسری فاجعه‌باری از بودجه درنیمه دوم سال آینده داشته باشیم.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵