داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 91090
 
اعتماد نمایندگان مجلس به ربیعی
 
علی ربیعی با رای اعتماد مجلس وزیر کار دولت دوازدهم شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲
علی ربیعی با رای اعتماد مجلس وزیر کار دولت دوازدهم شد.


به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با ۱۹۱ رای موافق، ۷۹ رای مخالف، ۱۵ رای ممتنع و سه رای باطله از مجموع ۲۸۸ رای ماخوذه، علی ربیعی را به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتخاب کردند.

ربیعی ریشه کنی فقر مطلق و بیکاری را اولویت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور و اصلی ترین برنامه خود عنوان کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در عین حال برنامه‌های خود را در 9 آیتم برنامه ملی فقرزدایی و کاهش نابرابری، برنامه جامع حمایت با تاکید بر کاهش آسیب‌های اجتماعی، برنامه اشتغال فراگیر با تاکید بر مناطق محروم و روستایی، توانمند سازی، مهارت افزایی و توسعه منابع انسانی، ارتقاء امنیت شغلی و صیانت از سرمایه‌های انسانی و منابع مادی در جامعه کار و تولید با همکاری شرکای اجتماعی، پایدارسازی صندوق‌های بازنشستگی، تبدیل بنگاه‌های اقتصادی وابسته به صندوق‌ها به پیشران اقتصاد ملی، توسعه تعاون و توسعه فرهنگی و اجتماعی نیروی کار به مجلس شورای اسلامی ارائه کرده است.

وی بر فعال سازی سیاست‌های بازار کار در چارچوبی مبتنی بر توسعه اشتغال متکی بر ظرفیت‌های منطقه‌ای تاکید دارد و ایده نهادسازی‌های جدید در بازار کار را دنبال می‌کند.

بخش دیگری از برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معطوف به افزایش امنیت شغلی و برنامه توسعه اشتغال برای زنان است. در حال حاضر نرخ بیکاری زنان بسیار بالاست و با توجه به ورود فزاینده آنها به بازار کار، دولت باید برنامه‌های فعال برای اشتغال ایشان داشته باشد.

علی ربیعی مرداد سال 1392 نیز برای تصدی وزارتخانه کار و امور اجتماعی به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و با کسب 163 رای موافق از مجموع 284 رای اخذ شده از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵