کد مطلب: 91810
 
سرنوشت توافق نفتی اوپک و غیراوپک
 
وزیر نفت عراق اظهار کرد تصمیم برای تمدید توافق کاهش تولید میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک یا عدم تمدید آن در نوامبر گرفته می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
وزیر نفت عراق اظهار کرد تصمیم برای تمدید توافق کاهش تولید میان تولیدکنندگان اوپک و غیراوپک یا عدم تمدید آن در نوامبر گرفته می‌شود.


به گزارش ایسنا، جبار اللعیبی در جریان سفر خود به مسکو به خبرنگاران گفت: اگر توافق کاهش تولید تمدید شود، عراق برای کمک به تثبیت بازار نفت آن را رعایت خواهد کرد.

براساس گزارش رویترز، وی اظهار کرد: تولید نفت عراق در حال حاضر ۴.۳۲ میلیون بشکه در روز است و این کشور حداکثر ۳.۲۳ میلیون بشکه در روز صادرات دارد. صادرات نفت منطقه کردستان نیز ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار بشکه در روز است.

وزیر نفت عراق پس از دیدار با همتای روسی خود گفت: ما کشوری هستیم که واقعا به توافق کاهش تولید اوپک متعهد بوده‌ایم.

عراق برای عمل به توافق کاهش تولید که با هدف مقابله با اشباع عرضه جهانی به اجرا درآمده، تحت فشار قرار گرفته است. میزان پایبندی این کشور به توافق برای کاهش ۲۱۰ هزار بشکه‌ای تولید خود، پایدار نبوده و طبق برآوردهای اوپک، از ۸۷ درصد در آوریل به ۲۸ درصد در ژوئن کاهش یافت. پایبندی ضعیف کشورهایی مانند عراق به توافق نفتی، تردیدهایی را نسبت به کارآمدی این توافق برای حمایت از قیمتها برانگیخته است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵