داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 83710
 
کاهش شاخص جمع تورم و بیکاری
 
معاون توسعه فرهنگی و آموزشی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: شاخص جمع تورم و بیکاری در کشور از 43 درصد در سال 91 به 21 درصد در سال 95 کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷
معاون توسعه فرهنگی و آموزشی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: شاخص جمع تورم و بیکاری در کشور از 43 درصد در سال 91 به 21 درصد در سال 95 کاهش یافته است.
به گزارش ایرنا محمدرضا واعظ مهدوی روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: دولت یازدهم در چهار ساله فعالیت خود توانست روند تورم و بیکاری را در کشور کاهش دهد.
وی افزود: همچنین در بودجه کلان کشور در سال 92 منابع عمومی 210 هزار میلیارد تومان بود که در سال 95 با رشد 52 درصدی به 320 هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر توجه ویژه ای به مسائل آموزشی کشور داشته است.
وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا در نحوه آموزش دادن دانش آموزان و جوانان یک مقدار تغییراتی ایجاد شود.
معاون توسعه فرهنگی و آموزشی سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: باید در سیستان و بلوچستان با توجه به حرکت این استان در مسیر توسعه و فعالیت های زیرساختی، فضاهای آموزشی فنی و حرفه ای و کار و دانش (مدارس کارآفرین) بیشتر از گذشته ایجاد شود.
واعظ مهدوی گفت: بخش آموزش در کشور منطبق با بازار کار نیست باید در مسیری حرکت کنیم که بتوان نیروهای متخصص را در درون مدارس کارآفرین برای ورود به بازار کار تربیت کرد.
وی افزود: اجرای پروژه های بزرگ از جمله توسعه بندر شهید بهشتی، توسعه شیلات، ترانزیت، راه آهن، گاز، انتقال آب با لوله به مزارع سیستان، فولاد و پتروشیمی در نظام آموزشی سیستان و بلوچستان انعکاس پیدا کند و برنامه های آموزشی باید منطبق با نیاز بازار کار باشد.
وی تاکید کرد: باید ترتیبی اتخاذ شود تا سند راهبردی ارتقای توسعه مهارت در سیستان و بلوچستان آماده شود تا در موضوع آموزش به سمت انطباق با انتظارات جامعه پیش برویم و نتیجه نظام آموزشی مکمل توسعه استان باشد.
معاون توسعه فرهنگی و آموزش سازمان برنامه و بودجه گفت: توجه به آموزش دانش آموزان ساکن در حاشیه شهرها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵