داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 86438
 
تثبیت قیمت ها در هفته اول خرداد
 
بانک مرکزی اعلام کرد که در هفته نخست خرداد ماه قیمت لبنیات، برنج، چای و روغن نباتی در شهر تهران در مقایسه با هفته قبل از آن ثابت بوده و قیمت میوه و سبزی های تازه نیز کاهش یافته است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۸
بانک مرکزی اعلام کرد که در هفته نخست خرداد ماه قیمت لبنیات، برنج، چای و روغن نباتی در شهر تهران در مقایسه با هفته قبل از آن ثابت بوده و قیمت میوه و سبزی های تازه نیز کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا و بر اساس گزارش هفتگی متوسط قیمت خرده فروشی 11 گروه کالای خوراکی در شهر تهران در هفته منتهی به پنجم خرداد امسال، تغییر قیمت هفتگی تخم مرغ 3.5 درصد بوده است.
همچنین در این بررسی قیمت گروه حبوب 0.1 درصد، گوشت قرمز 0.3 درصد، گوشت مرغ 7.7 درصد و قند و شکر 0.4 درصد افزایش یافته اما قیمت میوه های تازه 3 درصد و سبزی های تازه 3.8 درصد افت کرده است.

*لبنیات و تخم مرغ
در هفته مورد گزارش در گروه لبنیات قیمت تمام اقلام این گروه نسبت به هفته قبل ثابت بود. قیمت تخم مرغ معادل 3.5 درصد افزایش یافت و شانه ای 98 تا 115 هزار ریال فروخته شد.

*برنج و حبوب
در این هفته در گروه برنج، بهای تمام اقلام ثابت بود. در گروه حبوب بهای نخود ثابت بود، قیمت عدس و لوبیا چشم بلبلی هر یک معادل 0.1 درصد کاهش ولی بهای سایر اقلام بین 0.1 درصد تا 0.5 درصد افزایش داشت.

* میوه ها و سبزی های تازه
در هفته مورد بررسی در میادین زیر نظر شهرداری لیموشیرین و خربزه عرضه نمی شد و پرتقال درجه یک و گیلاس عرضه کمی داشت. سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آنها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه می شد.
میوه فروشی های سطح شهر اقلام میوه و سبزی تازه را عرضه می کردند که در گروه میوه های تازه بهای سیب قرمز معادل 1.7 درصد، سیب زرد 4.4 درصد و کیوی 0.8 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.7 درصد تا 21.1 درصد کاهش یافت.
در گروه سبزی های تازه بهای قیمت پیاز 13.4 درصد، لوبیاسبز 4.1 درصد و سبزی های برگی 0.2 درصد افزایش ولی بهای سایر اقلام این گروه بین 0.4 درصد تا 11.8 درصد کاهش داشت.

*گوشت قرمز و گوشت مرغ
در هفته مورد گزارش قیمت گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود. قیمت گوشت گوسفند معادل 0.6 درصد و بهای گوشت مرغ 7.7 درصد افزایش یافت.

* قند، شکر، چای و روغن نباتی
در این هفته بهای قند 0.3 درصد و شکر 0.6 درصد افزایش داشت؛ قیمت چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت بود.

*تغییرات سالانه قیمت ها
نگاهی به تغییر قیمت خوراکی های یاد شده در یکسال منتهی به پنجم خرداد نشان می دهد که قیمت لبنیات 7.5 درصد، تخم مرغ 31.9 درصد، برنج 26 درصد، حبوب 21.5 درصد، میوه های تازه 40.1 درصد، سبزی های تازه 39.6 درصد، گوشت قرمز 14.8 درصد، گوشت مرغ 8.3 درصد، قند و شکر 20.8 درصد، چای 20.3 درصد و روغن نباتی 8.2 درصد رشد قیمت داشته است
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵