کد مطلب: 108480
 
افزایش واردات نفت چین
 
چین در ماه سپتامبر ۹.۰۵ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا ۳۷.۱۲ میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱
چین در ماه سپتامبر ۹.۰۵ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا ۳۷.۱۲ میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، چین در ماه سپتامبر 9.05 میلیون بشکه در روز نفت وارد کرد یعنی کلا 37.12 میلیون تن که بالاترین مقدار واردات نفت از ماه مه میلادی بود.این مقدار 10 هزار بشکه بالاتر از واردات ماه اوت و سومین افزایش ماهانه بود. پالایشگاه‌های کوچک برای زمستان آماده می‌شوند.

در 9 ماهه اول سال میلادی جاری واردات نفت خام به چین 6 درصد افزایش یافت و به 8.98 میلیون بشکه در روز یا درکل به 336 میلیون تن رسید. دلیل آن هم افزایش تقاضای نفت چینی ها بود. البته این نگرانی وجود دارد که تقاضا در سال آینده به خاطر اشباع شدن سوخت داخلی کاهش یابد.

هرچند یک تاجر چینی به رویترز گفت فعالیت پالایشگاه ها در ماه گذشته بالا رفته که نشان دهنده افزایش تقاضا برای سوخت است. ولی برخی پالایشگاه های محلی نگرانند با افزایش قیمت نفت حاشیه سود کمتری خواهند داشت.

این مسائل به مشکلات پالایشگاه های کوچک چین اضافه می‌کند.پکن با اصلاح مالیاتی راه های کم کردن فشار مالیاتی پالایشگاه های مستقل را بست. در همان زمان ، دولت مرکزی تصمیم گرفت واردات نفت خام این پالایشگاه ها را برای سال آینده افزایش دهد که نشان دهنده افزایش تقاضاست.

منبع این افزایش واردات تغییرات جالبی کرده است. در اولین ماه میلادی جاری مشخص شد که چین واردات نفت از آمریکا را در ماه اوت به خاطر منازعات تجاری به صفر رسانده ولی در عوض توجه آن به شمال و نفت خام کانادا جمع شده است.

پالایشگاه های هند در حال خرید بیشتر و بیشتر نفت خام سنگین و ارزان قیمت کانادا هستند تا کمبود نفت سنگین ونزوئلا را جبران کنند. بخش راهسازی چین ، مشتری اصلی نفت سنگین ، در حال توسعه می باشد. نفت خام کانادا با تخفیف 50 سنتی نسبت به وست تگزاس اینترمدیت معامله می‌شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵