داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 73225
 
رییس جمهوری جمعه به ونزوئلا سفر می کند
 
رییس جمهوری اسلامی ایران صبح جمعه 26 شهریور ماه برای شرکت در اجلاس سران کشورهای گروه غیر متعهدها به ونزوئلا سفر می کند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۶
رییس جمهوری اسلامی ایران صبح جمعه 26 شهریور ماه برای شرکت در اجلاس سران کشورهای گروه غیر متعهدها به ونزوئلا سفر می کند.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت: حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به عنوان رییس گروه کشورهای غیر متعهد، در اجلاس سران این گروه که در جزیره مارگاریتا ونزوئلا برگزار می شود و ضمن اولین سخنرانی در اجلاس، ریاست دوره جدید را به رییس جمهوری ونزوئلا تحویل خواهد داد.
پرویز اسماعیلی افزود: رییس جمهوری کشورمان در حاشیه اجلاس غیر متعهدها با تعدادی از سران کشورهای جهان نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
وی تاکید کرد که اعضای هیات ایرانی نیز در نشست های تخصصی اجلاس حضور فعال خواهند داشت.
معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری ادامه داد: پس از اجلاس ونزوئلا، دکتر روحانی به دعوت رسمی رییس جمهور کوبا و برای دیداری دو جانبه عازم هاوانا پایتخت کوبا خواهد شد.
وی دیدار و گفت و گو با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا و رییس جمهور این کشور، مذاکره هیات های عالیرتبه و امضای اسناد متعدد همکاری را از اصلی ترین برنامه های پیش بینی شده برای رییس جمهور در کوبا اعلام کرد.
پرویز اسماعیلی افزود: در آخرین مرحله از سفر، دکتر روحانی برای سفری دو روزه و سخنرانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر خواهد کرد.
بر این اساس، دیدار با تعدادی از سران کشورهای جهان، ملاقات با رهبران ادیان الهی، نشست با نخبگان سیاسی و اقتصادی، مصاحبه و کنفرانس خبری سایر برنامه های رییس جمهور در نیویورک را تشکیل می دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵