کد مطلب: 105357
 
پیشنهاد جدید ترامپ به اتحادیه اروپا
 
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد داد که کشورش و اتحادیه اروپا بعد از آنکه دولت او تعرفه‌هایی را بر واردات از اتحادیه اروپا اعمال کرد "همه تعرفه‌ها، موانع و یارانه‌ها را کنار بگذارند".
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۸

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا پیشنهاد داد که کشورش و اتحادیه اروپا بعد از آنکه دولت او تعرفه‌هایی را بر واردات از اتحادیه اروپا اعمال کرد "همه تعرفه‌ها، موانع و یارانه‌ها را کنار بگذارند".

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: این می‌تواند سرانجام یک بازار آزاد و تجارت منصفانه خوانده شوند. امیدوار هستم که آنها دست به چنین کاری بزنند. ما آماده انجام آن هستیم اما آنها آماده نخواهند بود!

ترامپ در این توئیت خود که روز سه‌شنبه منتشر کرد، نوشت: مقام‌های اتحادیه اروپا فردا (چهارشنبه) عازم واشنگتن می‌شوند تا در مذاکراتی بر سر یک توافق تجاری شرکت کنند. من یک پیشنهاد برای آنها دارم. هم آمریکا و هم اتحادیه اروپا تمامی تعرفه، موانع و یارانه‌ها را کنار بگذارند. این در نهایت می‌تواند یک بازار آزاد و تجارت منصفانه خوانده شود. امیدوارم که آنها این کار را انجام دهند. ما برای این کار آماده هستیم اما آنها آماده نخواهند بود.

در همین راستا امروز چهارشنبه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا با ترامپ در کاخ سفید دیدار می‌کند.

ترامپ اوایل سال جاری میلادی تعرفه‌های سنگینی بر واردات فولاد و آلومینیوم از چند کشور هم‌پیمان اروپا از جمله کشورهای اتحادیه اروپا اعمال کرد و این اتحادیه نیز بعدا به تلافی این کار اقدام به وضع تعرفه‌ها بر چندین محصول وارداتی از آمریکا شامل موتورسیکلت، شلوار جین و نوشیدنی‌های الکلی کرد.

با وجود آنکه چندی پیش دونالد ترامپ پیش از دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، اتحادیه اروپا را یک "دشمن" برای آمریکا خوانده بود و در توئیت خود در روز سه‌شنبه از این تعرفه‌ها تحسین کرده و نوشت: "تعرفه‌ها عالی‌ترین هستند".

ترامپ در توئیتر دیگر خود تصریح کرد: تعرفه‌ها عالی‌ترین هستند! یا یک کشور که به شکلی غیرمنصفانه با آمریکا در حوزه تجارت رفتار کرده برای یک توافق عادلانه مذاکره می‌کند یا هدف تعرفه‌ها قرار می‌گیرد. این به همین سادگی است و هرکسی درباره آن صحبت می‌کند. به یاد بیاورید که ما مثل یک "قلک خوکی" هستیم که از آن پول کش می‌روند. همه چیز عالی خواهد بود.

سفر مقام‌های اتحادیه اروپا به آمریکا بعد از آن انجام می‌شود که ترامپ اوایل سال جاری میلادی به منظور شرکت در اجلاس ناتو در شهر بروکسل به بلژیک سفر کرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵