کد مطلب: 89967
 
کاهش آلودگی با فناوری های نفتی
 
مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری های جدید در صنعت نفت، می گوید: فناوری های جدید صنعت پتروشیمی، آلودگی را کاهش و بهره وری را افرایش می دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۴
مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر لزوم استفاده از فناوری های جدید در صنعت نفت، می گوید: فناوری های جدید صنعت پتروشیمی، آلودگی را کاهش و بهره وری را افرایش می دهد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عباس شعری مقدم« امروز (دوشنبه) در همایش «راهبردی به سوی توسعه پایدار در صنعت نفت» افزود: استقرار مجتمع های نفتی در سواحل خلیج فارس و دریای عمان در سالهای گذشته، سبب آلودگی و چالش های زیست محیطی شده است.
وی افرود: اما اکنون صنعت نفت و پتروشیمی، اولویت مهمی برای محیط زیست قایل شده است و پتروسیمی ها ملزم به اخذ مجوزهای زیست محیطی شده اند.
شعری مقدم ایجاد تصفیه خانه، مدیریت پساب ها و ایجاد فضای سبز را از جمله اقدام های انجام شده در صنعت پتروشیمی عنوان کرد.
وی یادآور شد: مقایسه وضعیت آلودگی صنایع کشور با کشورهای توسعه یافته نشان می دهد که استفاده از فناوری های جدید باعث کاهش آلودگی می شود.
به گفته شعری مقدم، فناوری های جدید صنعت پتروشیمی، علاوه بر کاهش آلودگی، بهره وری را در این صنعت افزایش می دهد.
مدیرعامل سابق شرکت ملی صنایع پتروشیمی افزود: بر این اساس، کشورهای توسعه یافته، فناوری هایی را که به پایان عمر خود می رسند، کنار می گذارند.
شعری مقدم گفت: پس از اجرای اصل 44 و خصوصی سازی، همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و بخش خصوصی می تواند راهگشای مشکلات زیست محیطی باشد.
به گزارش ایرنا، همایش «راهبردی به سوی توسعه پایدار در صنعت پتروشیمی» امروز در شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف بررسی مشکلات زیست محیطی در صنعت نفت برگزار شد.
همچنین با حضور کارشناسان اروپایی از جمله آلمان به روش های مدیریتی حفظ محیط زیست پرداخته می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵