کد مطلب: 59087
 
قیمت هندوانه و ریزش باران
 
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه دلیل افزایش قیمت هندوانه احتکار این محصول نیست، گفت: در حال حاضر هندوانه کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان فروخته می‌شود که اگر در شب یلدا بارندگی باشد، قیمت هندوانه به همین صورت باقی خواهد ماند اما در صورتی که هوا خوب باشد شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۰
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه دلیل افزایش قیمت هندوانه احتکار این محصول نیست، گفت: در حال حاضر هندوانه کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان فروخته می‌شود که اگر در شب یلدا بارندگی باشد، قیمت هندوانه به همین صورت باقی خواهد ماند اما در صورتی که هوا خوب باشد شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

حسین مهاجران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت میوه در آستانه شب یلدا، درباره کاهش عرضه هندوانه در بازار و قیمت بالای آن اظهارکرد: در طول سال به دلیل تولید زیاد، هندوانه به قیمت تمام شده فروش نرفت و به همین دلیل دزفول و میناب که ذخیره شب یلدا را فراهم می‌کنند، کمتر اقدام به کاشت هندوانه کردند.

وی افزود: از سوی دیگر بخشی از هندوانه‌های سفید مینابی نیز به دلیل تگرگ از بین رفت و همین امر سبب افزایش قیمت هندوانه شده است.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی درباره احتمال افزایش قیمت این محصول در روزهای آتی ادامه داد: اگر در شب یلدا بارندگی باشد، قیمت هندوانه به همین صورت باقی خواهد ماند، اما در صورتی که هوا خوب باشد و همه وانتی‌ها، موتوری‌ها و همه دوره‌گردها بخواهند بخرند، شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

به گفته مهاجران، با توجه به اینکه هندوانه‌های مینابی که به انبارها برده می‌شود بین ۲۰ تا ۲۵ روز امکان ماندن در مغازه‌ها را دارد، نمی‌توان بحث احتکار هندوانه را دلیل افزایش قیمت این محصول دانست.

وی اظهارکرد: در حال حاضر هندوانه حدود کیلویی ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان توسط دلال‌ها به واحدهای ما فروخته می‌شود و بارفروش‌ها هم محصولات خود را به دلال‌ها می‌دهند که در انبارها خالی کنند؛ به این ترتیب روزی چند ماشین هندوانه در انبارها خالی می‌شود و باید ببینیم در شب یلدا چه اتفاقی می‌افتد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه انار بیش از این افزایش قیمت پیدا نمی‌کند، گفت: انارهایی را که به سردخانه برده‌اند سعی می‌کنند با همین قیمت در شب یلدا عرضه کنند.

مهاجران قیمت سایر میوه‌ها را در این زمان خیلی تاثیرگذار ندانست و ادامه داد: پرتقال به مقدار فراوان در بازار وجود دارد و نارنگی نیز تا حدودی در بازار هست.

وی درباره قیمت انواع میوه‌ در میدان تره‌بار مرکزی نیز گفت: در حال حاضر هر کیلو انار از ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، نارنگی از ۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، پرتقال تامسون شمال از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، پرتقال تامسون جنوب از ۲۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، گریپ فروت ۲۰۰۰ تومان، لیمو شیرین از ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان، انگور از ۲۰۰۰ تومان تا ۳۵۰۰ تومان، موز از ۳۲۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان، خیار گلخانه‌ای ۲۸۰۰ تومان و بوته‌ای ۳۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

به گفته رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، قیمت میوه در مغازه‌های سطح شهر نهایتا باید ۳۵ درصد بیش از قیمت میدان مرکزی و نرخ‌های عمده‌فروشی باشد که در صورت بیشتر بودن گران فروشی است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵