کد مطلب: 44867
 
حمایت عراق از سیاست اوپک
 
یک مقام نفتی عراق اعلام کرد که کشورش از سیاست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای دفاع از سهش در بازار دفاع می کند.
تاریخ انتشار : جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۶
یک مقام نفتی عراق اعلام کرد که کشورش از سیاست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) برای دفاع از سهش در بازار دفاع می کند.
به گزارش خبرگزاری رویترز از دوحه، یک مقام نفتی پارلمان عراق اعلام کرد که با وجود فشار روی بودجه عراق، این کشور از سیاست اوپک برای دفاع از سهمش از بازار با تثبیت تولید نفت این سازمان حمایت می کند.

عدنان الجنابی، رئیس کمیته نفت و انرژی پارلمان عراق گفت: اوپک نشست بعدی خود را در ماه ژوئن آینده برگزار خواهد کرد و تاکنون به نظر می رسد که سیاست این سازمان بدون تغییر ثابت باقی مانده است و من با این اقدام موافق هستم.
وی در حاشیه یک رویداد صنعتی در دوحه به خبرنگاران گفت: عراق با اجماع کلی اوپک همراه است و ما نباید برای قیمتها بجنگیم، بلکه باید از سهممان در بازار حمایت کنیم.

این مقام اعلام کرد که اوپک نباید بها و تاوان کسانی را بدهد که سعی در گرفتن سهم اوپک از بازار را دارند.
اوپک در نشست ماه نوامبر سال ٢٠١٤ میلادی برای دفاع از سهم خود از بازار جهانی، سقف تولید خود را ثابت نگه داست.

این اقدام سبب افت شدید قیمتهای نفت از اوج بیش از ١٠٠ دلار برای هر بشکه در سال ٢٠١٤ شد.
وی در پاسخ به سوالی درباره خطر افزایش تولید نفت ایران، در صورت دستیابی به توافقی درباره برنامه هسته ای آن و فشار روی قیمتهای نفت گفت: کشورهایی که دارای ذخایر بزرگ نفتی هستند باید یک راهبرد بلندمدت پایدار را در نظر داشته باشند.

این مقام اعلام کرد: ایران،عراق و عربستان باید به بازارهای خود توجه کنند و روی این بازارها تمرکز کنند، زیرا این کشورها دارای ذخایر بزرگ هستند که باید راهبرد بلندمدتی را درنظر بگیرند.
به گفته وی، این کشورها باید تلاش کنند که بحران مالی را پشت سر بگذارند، اما در عین حال نیز به جای واکنش فوری به قیمتها، به دنبال راهبردهای بلندمدت باشند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵