داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 17597
 
شاخص بورس از نیمه ۵۱ هزار واحد گذشت
 
شاخص بازار سهام در آغاز معاملات بورس اوراق بهادار با افزایش قابل توجهی به رکوردشکنی‌های اخیر خود ادامه داده و از نیمه ۵۱ هزار واحد هم فراتر رفته و در مرز قله ۵۲ هزار واحد قرار گرفت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۴
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ورود نقدینگی‌های اخیر بازار سرمایه با وجود رکودشکنی‌های این بازار تداوم داشته و امیدواری‌ها را نسبت به آینده افزایش داده است.
بر اساس این گزارش شاخص کل هم اکنون با افزایش ۵۰۰ واحدی از نیمه ۵۱ هزار واحد فراتر رفته و در یک قدمی قله ۵۲ هزار واحد در گردش است.
این گزارش می‌افزاید: ارزش بازار نیز نسبت به روز گذشته همچنان در حال افزایش است و از مرز ۲۴۶ هزار واحد هم فراتر رفته است.
در این میان صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۶ واحد مثبت، ملی صنایع مس ایران ۴۲ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر ۳۷ واحد، بانک پارسیان ۲۸ واحد، بانک تجارت ۲۶ واحد، بانک صادرات ۲۴ واحد و پالایش نفت تبریز۲۳ واحد مثبت در روند افزایش شاخص کل تأثیرگذار بوده است.
روز گذشته علی صالح‌آبادی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در تشریح عوامل رکوردشکنی‌های اخیر بازار سرمایه گفت: افزایش امیدواری‌ها نسبت به آینده، توسعه زیرساخت‌های بازار سهام و رکود در بازارهای غیر مولد منجر به رکوردشکنی‌های اخیر بازار سرمایه شد.
وی همچنین با اشاره به برگزاری مجامع سالانه شرکت‌ها گفت: یکی دیگر از دلایل افزایش شاخص برگزاری مجامع و تقسیم سود میان سهامداران است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵