کد مطلب: 101072
 
همایش نفت و گاز خزر در باکو
 
مقامات ۳۰ کشور جهان ، روز دوشنبه در سومین همایش بین المللی « خزر و آسیای مرکزی - پتروشیمی ، پالایش نفت ، تجارت و حمل و نقل دخایر انرژی» باکو، چشم انداز بازار انرژی جهانی را بررسی می کنند .
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
مقامات ۳۰ کشور جهان ، روز دوشنبه در سومین همایش بین المللی « خزر و آسیای مرکزی - پتروشیمی ، پالایش نفت ، تجارت و حمل و نقل دخایر انرژی» باکو، چشم انداز بازار انرژی جهانی را بررسی می کنند .
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در این همایش سه روزه که از سوی شرکت نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) برپا شده است ، نمایندگانی از کشورهای جمهوری آذربایجان ، روسیه ، انگلیس ، آلمان ، قزاقستان ، فرانسه ، ایتالیا ، لهستان ، اتریش ، اسپانیا ، سنگاپور ، ترکمنستان و ازبکستان حضور دارند .
امروز در نخستین روز این همایش ، شرایط فعلی بازار جهاتی نفت و گاز ، بازار حوزه خزر و آسیای مرکزی، زیرساخت های حمل و نفل ذخایر انرژی منطقه بررسی می شود .
در دومین روز این همایش نیز ، پالایش نفت ، تجارت نفت و فرآورده های نفتی و در سومین و آخرین روز نیز بازار پتروشیمی، حجم تولیدات پالایشگاه های منطقه و به کارگیری فنآوری های پیشرفته در توسعه میادین نفتی و گازی مورد بحث و بررسی حاضران قرار می گیرد.
« المار قاسم اف» رئیس آموزشگاه عالی نفت جمهوری آذربایجان، در مراسم آغاز این همایش گفت: حضور نزدیک به ۲۳۰ نماینده از ۳۰ کشور در این همایش بین المللی ، نشانه جایگاه خاص کشور ما حوزه نفت و گاز جهان است .
«پرویز شاهبازاف» وزیر انرژی جمهوری آذربایجان، نیز طی سخنانی در این همایش استخراج و صادرات ذخایر انرژی را یکی از اولویت های اقتصادی کشورش عنوان کرد و گفت : جمهوری آذربایجان به تامین امنیت انرژی توجه خاص دارد .
وی ،این همایش بین المللی را بستری مناسب برای بررسی چشم انداز توسعه بخش انرژی دانست و افزود: سیاست انرژی جمهوری آذربایجان مناطق اروپا و آسیا را برای مدت طولانی به هم می پیوندد .
شاهباز اف اضافه کرد: جمهوری آذربایجان در حال حاضر در همکاری با گرجستان ، ترکیه و کشورهای اروپا طرح ' دالان گازی جنوب ' را برای حمل و نقل گاز طبیعی میدان شاهدنیز ' واقع در دریای خزر به بازارهای اروپایی اجرا می کند .
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵