کد مطلب: 109010
 
افت سود سابک عربستان
 
سابک عربستان بر خلاف پیش بینی کارشناسان در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی افت سود 12.4 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته خود ثبت کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱
به گزارش خبرنگار نکونیوز به نقل از نیپنا، غول پتروشیمی عربستان سعودی، سابک، در سه ماهه چهارم سال گذشته میلادی افت سود ۱۲.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ثبت کرد. این شرکت عواملی مانند متوسط قیمت های فروش پایین تر و کاهش سهم نتایج عملکرد مالی شرکت های وابسته را از دلایل این وضعیت برشمرد.
سود خالص سابک در سه ماهه منتهی به ۳۱ دسامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، سه میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال سعودی (معادل ۸۶۴ میلیون دلار) ثبت شد که پایین تر از رقم سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال برای سه ماهه مشابه سال پیش از آن بود.
رقم یادشده برای سه ماهه چهارم پارسال پایین تر از میانگین پیش بینی شده از سوی سه تحلیلگر نظرسنجی شده توسط شرکت ریفینیتیو (Refinitiv) بود که سود خالصی معادل چهار میلیارد و ۹۲۰ میلیلون ریال سعودی را برآورد کردند.
نتایج عملکرد مالی این شرکت بسیار مرتبط با قیمت های نفت خام و رشد اقتصاد جهانی است. چرا که محصولات سابک شامل انواع پلاستیک، کودهای شیمیایی و فلزات به طور گسترده ای در ساخت و ساز، کشاورزی، صنایع و تولید کالاهای مصرفی (consumer goods) کاربرد دارد.
قیمت های نفت در سال ۲۰۱۸ میلادی پس از کاهش تمایل خریداران به دنبال افزایش نگرانی ها در مورد رشد بی رویه عرضه و سیگنال های متناقض مرتبط با تحریم های جدید ایالات متحده علیه ایران، برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ کاهش یافت.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵