کد مطلب: 86401
 
انتقال ۸۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی به داخل تا مهرماه
 
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از انتقال ۷۰ تا ۸۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی به داخل کشور با تکمیل خط انتقال گاز ششم سراسری خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۱
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از انتقال ۷۰ تا ۸۰ میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی به داخل کشور با تکمیل خط انتقال گاز ششم سراسری خبر داد.

حمیدرضا عراقی در گفت‌وگو با ایسنا از تکمیل خط انتقال گاز ششم سراسری تا شهریورماه یا مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: این خط شامل چند قسمت است. یک قسمت آن از اهواز تا بصره کشیده شده که از طریق آن گاز به بصره صادر خواهد شد. قسمت دیگر این خط از اهواز تا درفول کشیده شده و در اختیار قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) قرار دارد. قسمت دیگر آن نیز از دزفول آغاز شده که قرارداد آن BOT است. البته این پروژه به پیمان‌کار دیگری تحویل داده شده است. قسمت دیگر این خط به صادرات گاز به بغداد مربوط است.

وی ادامه داد: با تکمیل خط انتقال گاز ششم سراسری حدود ۷۰ تا ۸۰ میلیون گاز عسلویه به داخل کشور منتقل می‌شود. به عبارت دیگر مازاد گاز تولیدی فازهای ۲۱، ۲۲، ۲۳ پارس جنوبی از طریق خط ششم باید به کرمانشاه برسد و همچنین صادرات گاز به عراق از طریق بصره و بغداد و کل منطقه غرب کشور از طریق این خط تا مهرماه صورت می‌گیرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵