داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104312
 
افزایش قیمت آب بر سر دوراهی
 
عضو کمیسیون انرژی گفت: افزایش قیمت آب راهکار مطلوب و کارشناسی است اما بستر آن مهیا نیست زیرا مردم مشکلات خیلی جدی دارند و فضای روانی کشور اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲
عضو کمیسیون انرژی گفت: افزایش قیمت آب راهکار مطلوب و کارشناسی است اما بستر آن مهیا نیست زیرا مردم مشکلات خیلی جدی دارند و فضای روانی کشور اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.

علی گل مرادی نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره لزوم بالا بردن قیمت آب برای افراد پر مصرف و در ازای آن در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی برای کم مصرف‌ها اظهار داشت: این واقعیت وجود دارد که کشور ما به لحاظ فرهنگ مصرف انرژی و از جمله آب غنی نیست و در این زمینه با مشکلات جدی مواجهیم، عده‌ای نمی‌خواهند قبول کنند که تامین آب هزینه‌های گزافی برای کشور در بر دارد و به راحتی هر طور که می‌خواهند مصرف کرده و از این سرمایه‌ها و منابع صیانت نمی‌کنند.

وی افزود: یکی از عوامل بی‌توجهی به مصرف آب، کم بودن قیمت آن است که پایین‌تر از قیمت تمام شده است اما آیا کشور با توجه به مشکلاتی که دارد توان پذیرش این افزایش را دارد؟ بخش زیادی از کشور با مشکل اشتغال و معیشت مواجه است و توان پرداخت هزنیه‌های مضاعف را ندارد اگرچه منطقی کردن قیمت‌ها هم یک ضرورت است.

این عضو کمیسیون انرژی با تاکید بر اینکه ما باید متناسب با هزینه‌های تمام شده در مورد آب تصمیم بگیریم، یادآور شد: با تمام این شرایط ، وضعیت خاصی که در کشور وجود دارد این اجازه را به ما نمی‌دهد، خیلی راحت و سریع در جهت افزایش قیمت‌ها حرکت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اصلاح الگوی مصرف آب ضروری و راهگشا است اما افزایش قیمت باعث کاهش مصرف به صورت ملموس نمی‌شود اگرچه مهم است و باید به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گیرد.

این نماینده مجلس بیان کرد: افزایش قیمت آب راهکار مطلوب و کارشناسی است اما بستر آن مهیا نیست زیرا مردم مشکلات خیلی جدی دارند و فضای روانی کشور اجازه افزایش قیمت را نمی‌دهد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵