داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 93241
 
موانع بازپرداخت پول سپرده گذاران
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در جلسه شورای عالی پول و اعتبار، موانع بازپرداخت پول سپرده گذاران کاسپین تشریح شد که دستگاه قضایی بعد از بررسی، در خصوص آن تصمیم گیری خواهد کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۲
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در جلسه شورای عالی پول و اعتبار، موانع بازپرداخت پول سپرده گذاران کاسپین تشریح شد که دستگاه قضایی بعد از بررسی، در خصوص آن تصمیم گیری خواهد کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون امید مجلس، مسعود کرباسیان روز سه شنبه در جلسه مشترک فراکسیون امید مجلس که در محل کمیسیون اصل نود مجلس برگزار شد، با ابراز امیدواری نسبت به حل مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی گفت: خوشبختانه آقایان تابش و حضرتی که به نمایندگی از مجلس در شورای پول و اعتبار حضور دارند، در جمع اعضای این فراکسیون هستند و می توانند برای دوستان، جریان امور را توضیح دهند.
وی افزود: اما لازم است بگویم که در آخرین جلسه شورای عالی پول و اعتبار، علاوه بر این دوستان و سایر اعضای شورا، دادستان محترم کل کشور هم حضور داشتند و موانعی که خارج از حیطه بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برای بازپرداخت پول سپرده گذاران کاسپین به وجود آمده تشریح شد و دستگاه محترم قضایی انشاالله بعد از بررسی تصمیم گیری خواهد کرد.
وزیر اموار اقتصادی و دارایی از تعهدات ماهانه صندوق های بازنشستگی، پرداخت یارانه های نقدی و هزینه های جاری بودجه ای کشور و سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی به عنوان برخی از مهمترین چالشهای اقتصادی و مالی پیش روی وزارتخانه تحت مدیریت خود یاد کرد.
کرباسیان همچنین با ابراز نگرانی نسبت به انباشته شدن اوراق مشارکت و هزینه هایی که برای دولت ایجاد می کند، با اشاره به وضعیت بدهکاری دولت به پیمانکاران، درباره انتشار و واگذاری این اوراق توضیحاتی ارائه کرد.
وی در پایان تصریح کرد: طرح اصلاح نظام بانکی که در مجلس مطرح است، درکنار لایحه ای که به همین منظور از طرف دولت ارائه شده، می تواند بخشی از این مشکلات را حل کند.
در این جلسه ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشت.
در ابتدای این جلسه ، نمایندگان مشکلات و چالش های موجود در حوزه اقتصاد را مطرح کردند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵