کد مطلب: 80281
 
چشم‌بادامی‌ها و تحریم‌های دولت ترامپ
روایت چینی‌هایی که در فهرست تحریم‌های ایران قرار دارند
 
تحریم‌های جدید که آمریکا علیه ۲۵ شخص و نهاد مرتبط با ایران وضع کرده، دو شرکت و شخص چینی را نیز شامل می‌شود. چینی‌های تحریم‌شده به رویترز گفته‌اند که صرفاً کالاهای «عادی» به ایران صادر کرده‌اند و نمی‌دانند و به چه خاطر مورد تحریم قرار گرفته‌اند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
تحریم‌های جدید که آمریکا علیه ۲۵ شخص و نهاد مرتبط با ایران وضع کرده، دو شرکت و شخص چینی را نیز شامل می‌شود. چینی‌های تحریم‌شده به رویترز گفته‌اند که صرفاً کالاهای «عادی» به ایران صادر کرده‌اند و نمی‌دانند و به چه خاطر مورد تحریم قرار گرفته‌اند.
به گزارش نکونیوز، خبرگزاری رویترز با برخی از چینی‌هایی که به بهانه آزمایشات موشکی در فهرست تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌درای آمریکا قرار گرفته‌اند، مصاحبه کرده است. این افراد گفته‌اند که تنها کالاهای معمولی و عادی به ایران صادر کرده‌اند و نمی‌دانند به چه علت مورد تحریم قرار گرفته‌اند.
دو شرکت و سه شخص چینی در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفته‌اند. وزارت خزانه‌داری آمریکا تنها به صورت صریح اعلام کرده که یکی از این افراد، شخصی به نام کین شینهوا، چینی است.
ریچارد یو یکی دیگر از افراد تحریم‌شده به رویترز گفته است که چینی است. او گفته است که حساب بانکی‌اش بلوکه شده است و تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا ناعادلانه است.
وی گفته است: «من به کشورهای زیادی [کالا] صادر می‌کنم و این نیز یک مشتری است. این کاملاً عادی است.»
یو می‌گوید: «این چه عدلتی است؟ چرا دیگران باید به چیزهایی که آمریکایی‌ها می‌گویند توجه کنند؟ چه اشتباهی در صادرات کالاهای مصرفی وجود دارد؟»
وی گفته است نمی‌داند چه کار خواهد کرد و آیا از دولت چین کمک خواهد خواست یا نه.
ریچارد یو برای شرکت تجاری کسالینگ کار می‌کند که این شرکت نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارد. بنا به اطلاعات منتشرشده در وب‌سایت این شرکت، محصول صادراتی این شرکت‌های چیزهای متنوعی از تردمیل گرفته تا مژه مصنوعی است.
دیگر شرکت چینی قرار گرفته در فهرست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت صادرات و واردات نینگبو است. این شرکت در صادرات و واردات چیزهایی شبیه شیر آتش‌نشانی و تیوب‌های استفاده شده برای لاستیک موتور سیکلت فعالیت می‌کند.
مدیر صادرات این شرکت به رویترز گفته است که آن‌ها کالاهای کاملاً معمولی به ایران صادر می‌کنند.
دولت چین قبلاً عصبانیت خود را به خاطر تحریم‌های یک‌جانبه‌ای که آمریکا به خاطر ایران و کره شمالی علیه شرکت‌های چینی وضع کرده بود، نشان داده بود؛ اما این‌بار هنوز پکن واکنشی به تحریم‌های تازه دولت ترامپ نشان نداده‌اند.
۲۵ فرد و نهادی که جدیداً توسط آمریکا تحریم ‌شده‌اند، نمی‌توانند به سیستم مالی ایالات متحده آمریکا دسترسی داشته باشند و علاوه بر این مشمول تحریم‌های ثانویه نیز هستند؛ بدین معنا که شرکت‌های خارجی از کار کردن با آن‌ها منع شده‌اند و در صورت همکاری با آن‌ها ممکن است در فهرست سیاه ایالات متحده قرار بگیرند.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵