۲
 
کد مطلب: 65521
 
"نکونیوز" مصوبه جدید مجلس را بررسی می کند:
کارت هوشمند بنزین، یک گام به عقب
 
مصوبه جدید مجلس درباره دونرخی شدن بنزین، چند روز پس از مسکوت ماندن مصوبه چهار نرخی شدن، بار دیگر کارت هوشمند بنزین را فعال خواهد کرد. این درحالیست که دولت و وزارت نفت با این مصوبه مخالفند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴
مصوبه جدید مجلس درباره دونرخی شدن بنزین، چند روز پس از مسکوت ماندن مصوبه چهار نرخی شدن، بار دیگر کارت هوشمند بنزین را فعال خواهد کرد. این درحالیست که دولت و وزارت نفت با این مصوبه مخالفند.
به گزارش نکونیوز، هفته گذشته در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور، در شرایطی چهارنرخی شدن بنزین تصویب شد که در صورت تایید نهایی این مصوبه، بنزین با چهار نرخ متفاوت تا ۲۲۰۰ تومان در هر لیتر عرضه می شد. اما در جلسه بعد از ظهر همان روز، با تذکر یکی از نمایندگان با این جمله که نمایندگان حواسشان نبوده که این طرح را تصویب کرده اند، موضوع برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شد. اما علیرغم مخالفت دولت هم در آن جلسه برای بنزین چهار نرخی و هم در جلسه دیروز برای بنزین دو نرخی، سرانجام بنزین دو نرخی شد تا کارت هوشمند برای بنزین دوباره فعال شود.
دونرخی شدن بنزین، در شرایطی که دولت تلاش فراوانی برای تک نرخی شدن بنزین در سال گذشته انجام داد تا فساد حاصل از اختلاف قیمت دو نوع بنزین رفع شود، گامی به عقب محسوب می شود. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، اگرچه این شرکت را ملزم به اجرای این مصوبه می داند، اما همچون وزیر نفت مخالف آن است. وزیر نفت، پیش از این بارها به صراحت از دو نرخی شدن بنزین به عنوان طرحی فسادآور و در عین حال هزینه زا یاد کرده بود و امروز عباس كاظمی ، معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش فراورده های نفتی هم با توضیحاتی، این موضع گیری ها را تکمیل کرد.
به گفته کاظمی، كارت سوخت برای مدیریت مصرف، جلوگیری از قاچاق و تضمین امنیت عرضه بنزین ارائه شد که به تدریج با افزایش تولید بنزین در داخل و بالا رفتن قیمت ها، قاچاق این فرآورده نفتی كاهش یافت؛ بنابراین دیگر نیازی به عرضه بنزین با استفاده از كارت سوخت احساس نمی شد.
علاوه بر این استدلال کاظمی، باید در نظر گرفت که با کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی،قیمت کنونی بنزین در ایران به فوب منطقه نزدیکتر شده و طبیعتا هم با توجه به اختلاف قیمت نه چندان زیاد بنزین عرضه شده در کشور با فوب منطقه و هم به دلیل تک نرخی بودن بنزین، قاچاق بنزین به شدت کاهش یافته است.
نکته دیگری که در مخالفت با بازگشت کارت هوشمند بنزین مطرح شده، هزینه ها بالای اجرای این طرح است. برخی استدلال می کنند که با توجه به هزینه اولیه ای که برای این طرح صورت گرفته، حذف آن به صلاح نیست. در حالیکه با اجرای این طرح، قیمت بنزین افزایش یافت و آثاری که سیاستگذاران مدنظر داشتند حاصل شد و به همین دلیل آن هزینه، مستهلک شده است. در حالیکه به گفته مسوولان، هزینه نگهداری این سیستم سالیانه ۲۰ میلیارد تومان است و با توجه به اینکه بنزین تک نرخی شده، عملا نیازی به تداوم استفاده از این سامانه نیست.
در مجموع به نظر می رسد بهره گیری مجدد از کارت هوشمند بنزین، به معنای برداشتن گامی به عقب در عرضه سوخت است چرا که وقتی تمام تلاشها بر تک نرخی کردن بنزین پایدار شده بود، دو نرخی کردن آن برای بار دوم، عجیب به نظر می رسد.

Share/Save/Bookmark


الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۰۱ ۲۳:۳۰:۴۳
بیش از هر چیزی کارشناسانی که باید کارشناسی کرده جایشان خالیست، و متاسفانه برخی از این وکلای عزیز در خانه ملت بجای بررسی درست و بهنگام اجرایی شدن طرح بفکر تسویه حساب های سیاسی و مسایل مرتبط با آن هستند وگرنه اگر معیار و ملاک، مردم و بخش سرمایه گذار بود اینگونه فضای موجود را پر تنش و آلوده به فضای قاچاق خرده فروشی و درگیری های آن نمی کردند و افسوس و صد افسوس که این امر بر مشکلات جایگاهداران خواهد افزود. ای کاش نکو نیوز با بعضی از جایگاهداران مصاحبه ای می کرد تا مشکلات فراوان آنرا برای مردم تشریح میکرد. البته من به عنوان یکی از همان سرمایه گذاران شکست خورده و جایگاهداری که دایم و شبانه روزی برای جامعه خدماتی در تلاش بوده و هستم آماده ام تا شما بتوانید با بیان سؤالات مرتبط به جامعه خدماتی کشور کمک کنید.
 
مرتضی
۱۳۹۵-۰۳-۲۰ ۰۱:۴۸:۴۶
احسنت بر شما من نیز همکار شما هستم و آماده ام تمامی مشکلات موجود و کارتی بودن و دونرخی بودن سوخت را جزء به جزء تشریح کنم اما کجاست گوش شنوا و عقل سلیم
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵