کد مطلب: 84151
 
حفر و تکمیل 11 حلقه چاه نفت و گاز
 
مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از حفر، تعمیر و تکمیل 11 حلقه چاه‌های نفت و گاز با کاربست دکل های حفاری این شرکت در سال 95 در میادین دریایی در آب‌های خلیج فارس خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۹
مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران از حفر، تعمیر و تکمیل 11 حلقه چاه‌های نفت و گاز با کاربست دکل های حفاری این شرکت در سال 95 در میادین دریایی در آب‌های خلیج فارس خبر داد.


به گزارش ایسنا، سیامک افشاری با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای حفر و تکمیل این چاه‌ها در مجموع 6 هزار و 240 متر حفاری شد که دو هزار و 512 متر به چاه‌های توسعه‌ای و سه هزار و 727 متر به چاه‌های تعمیری اختصاص داشت.

وی با اشاره به این‌که این شرکت سه دستگاه حفاری ملکی در اختیار دارد، افزود: با تلاش مستمر کارکنان این مدیریت دستگاه حفاری مدرس در این دوره در منطقه دورود - خارگ، دو حلقه چاه توسعه‌ای (جدید) حفاری و سه حلقه چاه دیگر را در مجموع به متراژ یک هزار و 830 متر تعمیر و تکمیل کرد.

افشاری با بیان این‌که این دستگاه از اول آبان ماه به مدت سه ماه برای تعمیرات دوره‌ای (اورهال) از مدار عملیات خارج شد، تصریح کرد: دکل دریایی مدرس در عین حال موفق شد در سال گذشته حفاری یک حلقه چاه را پنج روز زودتر از برنامه به اتمام برساند.

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران به حفاری و تکمیل یک حلقه چاه در فاز 11 طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در این مدت به وسیله دستگاه حفاری شهید رجایی اشاره و خاطرنشان کرد: بازسازی و نوسازی این دستگاه در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: دستگاه حفاری مورب نیز که در منطقه ابوذر – خارگ استقرار دارد در یکسال گذشته موفق به حفاری و تکمیل دو حلقه چاه توسعه‌ای و سه حلقه چاه تعمیری جمعا به متراژ چهار هزار و 409 متر شد که حفاری دو حلقه چاه را 21 روز زودتر از زمان پیش بینی شده از سوی کارفرما انجام داده است.

افشاری گفت: این دکل دریایی پس از مراحل بازسازی در سایت بازسازی شرکت در اهواز از اوائل خردادماه در موقعیت سکوی ابوذر مستقر و عملیاتی شده بود.

مدیر عملیات حفاری در دریا شرکت ملی حفاری ایران با تاکید بر آموزش‌های تخصصی حین خدمت به موازات انجام وظایف سازمانی در این شرکت خاطرنشان کرد: در سال 95 در مجموع 76 دوره آموزشی از سوی اداره آموزش و تجهیز نیروی انسانی شرکت برای این بخش تعریف و همکاران در مدت چهار هزار و 500 نفر ساعت این دوره‌ها را گذراندند.

به گزارش ایسنا، حوزه معاونت مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری دارای چهار مدیریت حفاری در خشکی و یک مدیریت حفاری در دریا است که این مدیریت‌ها با هدف شتاب بخشی در اجرای عملیات حفاری و پاسخگویی به موقع به نیاز شرکت‌های متقاضی ایجاد شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵