کد مطلب: 73171
 
عذرخواهی از حامیان ترامپ
 
هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا، به این سبب که نیمی از حامیان رقیب جمهوری‌خواهش را "یک مشت آدم مایه تاسف‌" خوانده بود، عذرخواهی کرد اما گفت، هم‌چنان به "مبارزه با تعصب و نژادپرستی" ادامه می‌دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۲
هیلاری کلینتون، کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا، به این سبب که نیمی از حامیان رقیب جمهوری‌خواهش را "یک مشت آدم مایه تاسف‌" خوانده بود، عذرخواهی کرد اما گفت، هم‌چنان به "مبارزه با تعصب و نژادپرستی" ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، هیلاری کلینتون جمعه‌ شب در یک برنامه جمع‌آوری کمک‌های مالی گفته بود حامیان دونالد ترامپ "نژادپرست، بیگانه‌ستیز، حامی تبعیض جنسی و اسلام‌هراس" هستند.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی همچنین گفته بود بقیه حامیان ترامپ کسانی هستند که از شرایط اقتصادی و عملکرد دولت به تنگ آمده و از روی ناچاری خواستار تغییر هستند.

دونالد ترامپ، در واکنش به این اظهارات در توییترش نوشت که این حرف رقیب دموکراتش، برای میلیون‌ها حامی ترامپ که "مردمی تحسین‌برانگیز و سخت‌کوش" هستند، "بسیار توهین‌آمیز" است.

نظرسنجی‌های جدید حاکی از آن هستند که آرای دونالد ترامپ به هیلاری کلینتون نزدیک شده است.

نظرسنجی‌های اخیر حاکی از رقابت شانه‌ به‌ شانه دو نامزد در ایالت‌های تعیین‌کننده "اوهایو" و "فلوریدا" بود.

ماه گذشته میلادی ترامپ که از آغاز تبلیغات انتخاباتی خود اظهارات جنجالی فراوانی داشته در یکی از سخنرانی‌هایش گفت "حامیان حق نگهداری اسلحه در آمریکا می‌توانند جلوی هیلاری کلینتون را بگیرند." بسیاری از این حرف این برداشت را کردند که ترامپ خواهان سوءقصد به کلینتون شده است.

خود کلینتون نیز گفت "ترامپ هوادارانش را به خشونت خوانده است" اما ترامپ گفت از حرف‌هایش سوءتعبیر شده و منظورش شرکت در انتخابات بوده است.

حرف‌های هیلاری کلینتون درباره طرف‌داران رقیبش دونالد ترامپ یادآور بعضی اظهارنظرهای دیگر است که در دوره‌های قبلی انتخابات برای نامزدها گران تمام شد.از جمله حرف میت رامنی، کاندیدای ریاست جمهوری حزب جمهوری‌خواه در انتخابات چهار سال پیش که در یک نشست خصوصی گفته بود ۴۷ درصد از مردم آمریکا برای امرار معاش به دولت وابسته‌اند و تلویحا این‌که آنها فقط با این ملاحظه رای می‌دهند که چه کسی بیشتر به آنها کوپن و یارانه بدهد.

آن‌زمان باراک اوباما در واکنش به این حرف گفت: ما رئیس‌جمهوری لازم داریم که برای همه آمریکایی‌ها تلاش کند؛ نه کسی که حدود نیمی از کشور را کنار بگذارد.

به گزارش بی.بی.سی، دونالد ترامپ بعد از حرف‌های اخیر هیلاری کلینتون، این توییت اوباما از چهار سال پیش را بازتوییت کرد.

اکنون رای‌دهندگان مردد که بدشان نمی‌آمد به ترامپ رای بدهند، با این حرف کلینتون دیگر مطمئن شده‌اند به نامزد دموکرات‌ها رای نمی‌دهند؛ آن هم در روزهایی که رقابت این دو شانه‌به‌شانه شده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵