کد مطلب: 77952
 
تصویب کلیات لایحه برنامه ششم توسعه+ دانلود فایل
 
نمایندگان مجلس با ۱۵۴ رای موافق، ۷۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در صحن مجلس، کلیات لایحه برنامه ششم را تصویب کردند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
کلیات لایحه برنامه ششم توسعه در مجلس به تصویب رسید.
به گزارش نکونیوز، نمایندگان مجلس با ۱۵۴ رای موافق، ۷۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۴۸ نماینده حاضر در صحن مجلس، کلیات لایحه برنامه ششم را تصویب کردند.
براساس لایحه برنامه ششم توسعه رشد اقتصادی متوسط سالیانه ۸ درصد و همچنین ضریب جینی ۰.۳۴ در سال پایانی برنامه مورد تأکید قرار گرفته است؛ همچنین متوسط رشد سالانه اشتغال تا پایان برنامه ششم توسعه ۳.۹ درصد پیش‌بینی‌ شده است.
در برنامه ششم توسعه برای صادرات غیرنفتی رشد متوسط سالیانه ۲۱.۷ درصدی درنظر گرفته شده و نرخ تورم نیز به طور متوسط ۸.۸ درصد پیش‌بینی شده است.
سهم صندوق توسعه ملي از منابع حاصل از صادرات نفت خام، ميعانات گازي در سال اول برنامه سي درصد ۳۰ % ( تعيين مي شود و سالانه حداقل دو واحد درصد به اين سهم اضافه مي شود. بانك مركزي مكلف است در طول سال و متناسب با وصول منابع بلافاصله نسبت به واريز اين وجوه و سهم ۵ / ۱۴ درصد شركت ملي نفت ايران از كل صادرات نفت و ميعانات گازي و همچنين سهم ۳ % مناطق نفت خيز، گاز خيز و توسعه نيافته اقدام كند و از محل باقيمانده، سهم بودجه عمومي دولت كه در بودجه هاي سنواتي مشخص مي گردد را به حساب درآمد عمومي نزد خزانه داري كل واريز و مابقي را به حساب ذخيره ارزي واريز نمايد.
در برنامه ششم، سهم صندوق توسعه ملی از فروش نفت و میعانات گازی ۳۰ درصد تعیین شده و مقرر شده که سالانه ۲ درصد به آن اضافه شود. همچنین سهم شرکت ملی نفت ایران از فروش نفت و میعانات گازی ۱۴.۵ درصد تعیین شده است. سهم مناطق نفت‌خیز، گازخیز و مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز ۳ درصد تعیین شده که این رقم نسبت به قبل یک درصد افزایش داشته است.
متن کامل لایحه برنامه ششم توسعه را می‌توانید از فایل ضمیمه (زیر عنوان خبر) دانلود نمایید.

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵