کد مطلب: 96942
 
عرضه محصولات پالایش نفت شیراز
 
آیزوریسایکل، آیزوفید و حلال 404 پالایش نفت شیراز امروز(چهارشنبه) در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
آیزوریسایکل، آیزوفید و حلال 404 پالایش نفت شیراز امروز(چهارشنبه) در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران عرضه می شود.
به گزارش تارنمای بورس انرژی ایران، دیروز (سه شنبه) بازار فیزیکی بورس انرژی ایران میزبان عرضه کالاهای برش سنگین پتروشیمی جم و متانول پتروشیمی شیراز در رینگ داخلی بود.
حجم کل معاملات صورت‌گرفته دیروز 2 هزار و 97 تن به ارزش بیش از 31 میلیارد و 171 میلیون ریال بود.
فردا در رینگ داخلی کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت اصفهان، حلال 404، نفتای سنگین تصفیه نشده و نفتای سبک پالایش نفت شیراز، حلال 410 پالایش نفت آبادان، حلال 402 پالایش نفت کرمانشاه، پروپیلن و سی اس او پالایش نفت شازند و گاز مایع پالایش نفت آبادان عرضه می شود.
این دومین عرضه گاز مایع پالایش نفت آبادان در رینگ داخلی در کنار عرضه 27 هزار تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری است.
به گزارش ایرنا، از کارکردها و وظایف اصلی بازار سرمایه فراهم کردن شرایط برای تامین مالی پروژه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی است. بر این اساس ابزارهای مالی مختلفی برای تحقق این هدف تهیه و عرضه شده است.
ارزش معاملات بازار سرمایه (شامل سهام، اوراق و آتی و مشتقه) در بورس تهران، فرابورس ایران، بورس کالا و بورس انرژی از یک هزار و 96 میلیارد ریال در سال 1391 به یک هزار و 902 میلیارد ریال در سال 1395 رسید و رشد 74 درصدی را ثبت کرد.
در بورس انرژی ایران سه بازار فیزیکی، مشتقه و فرعی وجود دارد که در بازار فیزیکی کالاهای پذیرفته شده در بورس، در بازار مشتقه اوراق بهادار مبتنی بر کالاهای پذیرفته شده معامله و در بورس فرعی کالاهای تک محموله ای معامله می شود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵