کد مطلب: 58962
 
نکونیوز گزارش می دهد:
حواشی دوازدهمین کنفرانس بین المللی پتروشیمی ایران
 
همایش دو روزه IPF، که صبح امروز (یکشنبه ۲۲ آذرماه) در سالن همایش های صدا و سیما آغاز به کار کرد، همانند بسیاری دیگر از همایش ها، حواشی مختلفی را با خود به همراه داشت.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۳
همایش دو روزه IPF، که صبح امروز (یکشنبه ۲۲ آذرماه) در سالن همایش های صدا و سیما آغاز به کار کرد، همانند بسیاری دیگر از همایش ها، حواشی مختلفی را با خود به همراه داشت.
به گزارش نکونیوز، آنچه بیش از همه جلب توجه می کرد، تمهیدات امنیتی برای ورود به مجموعه سالن همایش ها بود که احتمالاً به دلیل حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، بسیار شدیدتر از معمول بود.
پس از سخنرانی افتتاحیه مدیران، وزرای نفت، و خارجه و نیز معاون اول رییس جمهوری، به رغم آن که از پیش، برای حضور وزیر نفت در جمع خبرنگاران جایگاهی خاص تدارک دیده شده بود، اما پس از پایان پنل اول، زنگنه سالن را ترک و در حالی که ظریف و جهانگیری در احاطه کامل خبرنگاران سوار اتومبیل خود شدند، وی که قرار بود دقایقی را با خبرنگاران بگذراند، بدون هیچ پرسش و پاسخی، سوار خودرو خود شد و رفت!
این در حالی است که عباس شعری مقدم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران که به جای زنگنه در محل کنفرانس مطبوعاتی حاضر شده بود، به پرسش های خبرنگاران در حد مقتضی پاسخ گفت و برخی پرسش های نفتی آنها را بی پاسخ گذاشت و از ارایه هر نوع جزییاتی در باره روند مذاکرات پتروشیمی با دیگر کشورها، نیز خودداری کرد.
اتاق خبرنگاران نیز در این سالن همایش و نیز امکانات Wi-Fi سالن برای آنها کافی نبود و با توجه به استقبال گسترده رسانه ها از این همایش، بخشی از خبرنگاران به اتاقی دیگر و در صف انتظار برای دستیابی به سیستم و ارسال خبر، هدایت شدند.
مترجمین همزمان برای ترجمه سخنرانی ها به فارسی و بالعکس، فاقد مهارت لازم در این زمینه بودند که موجب شد برخی از مدیران و دست اندرکاران این صنعت که از کشورهای دیگر و با پرداخت هزینه ای گزاف، در این همایش شرکت کرده بودند، از این مساله اظهار نارضایتی کرده و برای ترجمه متن، دست به دامان خبرنگاران دوزبانه و مترجمین ستاد خبری شوند!
امید است که با برگزاری هرچه بیشتر کنفرانس های بین المللی، در زمینه چگونگی برگزاری آن نیز مهارت های لازم را به دست آوردیم.

Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵