کد مطلب: 69942
 
هجوم بنزین و گازوئیل چینی به بازارهای جهانی
کاهش شدید حاشیه سود صنعت پالایش
 
فرآورده‌های پالایشی چین نظیر بنزین و گازوئیل در حجم بی‌سابقه‌ای به بازارهای جهانی سرازیر شده‌اند و این امر باعث شده تا قیمت این محصولات به‌طرز قابل توجهی کاهش یابد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
فرآورده‌های پالایشی چین نظیر بنزین و گازوئیل در حجم بی‌سابقه‌ای به بازارهای جهانی سرازیر شده‌اند و این امر باعث شده تا قیمت این محصولات
پیش از این چین حجم بسیار زیادی فولاد روانه بازارها کرده بود و این امر باعث شده بود تا تولیدکنندگان فولاد در اروپا و آمریکا شدیداً متضرر شوند. اکنون به‌نظر می‌رسد که نوبت به فرآورده‌های پالایشی نظیر بنزین و گازوئیل رسیده است. حضور پالایشگاه‌های چینی باعث کاهش قیمت فرآورده‌هایی نظیر بنزین و گازوئیل خواهد شد و این امر سایر تولیدکنندگان این فرآورده‌ها را شدیداً متضرر خواهد ساخت.
به‌طرز قابل توجهی کاهش یابد. به گزارش نکونیوز، کاهش فعالیت‌های اقتصادی در چین باعث شده تا مصرف فرآورده‌های پالایشی در این کشور کاهش یابد. تولیدات پالایشگاه‌های چین به دلیل کاهش فعالیت‌های اقتصادی این کشور، بیش از نیاز مصرفی صنایع چین است و این امر پالایشگاه‌های چینی را بر آن داشته تا برای افزایش سهم بازار خود، محصولات خود را در حجم وسیع به بازارهای خارجی روانه نمایند. آخرین داده‌های منتشر شده توسط اداره گمرکات چین نشان می‌دهد که صادرات سوخت‌های پالایشی این کشور در ماه ژوئن سال جاری نسبت به همین ماه در سال گذشته 38 درصد افزایش یافته و به 4.2 میلیون تن رسیده است. در واقع، چینی‌ها در این ماه روزانه 1.02 میلیون بشکه سوخت صادر کرده‌اند. در شش ماهه اول سال جاری میلادی صادرات محصولات پالایشی چین نسبت به همین دوره در سال گذشته 45 درصد افزایش یافته و این امر سایر تولیدکنندگان این محصولات را تحت فشار قرار داده است. چینی‌ها برای تولید محصولات اساسیِ صنعتی در سال‌های گذشته برنامه‌ریزی وسیعی انجام داده بودند. اما اکنون که فعالیت‌های اقتصادی در چین نسبت به گذشته کاهش یافته است، بسیاری از این محصولات بازاری در داخل پیدا نمی‌کنند و باید با قیمت‌های ارزان روانه بازارهای بین‌المللی شوند. پیش از این چین حجم بسیار زیادی فولاد روانه بازارها کرده بود و این امر باعث شده بود تا تولیدکنندگان فولاد در اروپا و آمریکا شدیداً متضرر شوند. اکنون به‌نظر می‌رسد که نوبت به فرآورده‌های پالایشی نظیر بنزین و گازوئیل رسیده است. حضور پالایشگاه‌های چینی باعث کاهش قیمت فرآورده‌هایی نظیر بنزین و گازوئیل خواهد شد و این امر سایر تولیدکنندگان این فرآورده‌ها را شدیداً متضرر خواهد ساخت. بانک جی پی مورگان گزارش داده که به دلیل مازاد عرضه در بازار محصولات پالایشی، حاشیه سود صنعت پالایش یک سوم کاهش یافته و به 4 دلار به ازای هر بشکه رسیده است.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵