کد مطلب: 88572
 
دفتر بازرگانی پتروشیمی در انگلیس
 
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، از تأسیس شعبه لندن این شرکت خبر داد و گفت: هدف از تأسیس این شعبه، پیگیری مسائل مربوط به تأمین فاینانس‌ها و خطوط اعتباری طرح‌های پتروشیمی است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۷
مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی، از تأسیس شعبه لندن این شرکت خبر داد و گفت: هدف از تأسیس این شعبه، پیگیری مسائل مربوط به تأمین فاینانس‌ها و خطوط اعتباری طرح‌های پتروشیمی است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، مهدی شریفی نیک‌نفس با اشاره به راه‌اندازی دفتر شرکت بازرگانی پتروشیمی ایران در لندن، گفت: هدف از راه اندازی این شعبه، پیگیری مسائل مربوط به فاینانس و خطوط اعتباری از بانک‌های اروپایی است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی پتروشیمی با اعلام این که در شرایط فعلی، یک تیم حرفه ای مذاکرات متعددی را برای بازگشایی خطوط اعتباری و فاینانس‌ها در دفتر لندن آغاز کرده اند، تصریح کرد: هم اکنون اولویت استفاده از خطوط جدید اعتباری صندوق‌های سرمایه گذاری و Fund ها، برای تامین منابع مالی طرح‌های در دست اجرای صنعت پتروشیمی هستند.

وی با بیان این که تاکنون یک قرارداد مالی با اسپانیایی‌ها امضا شده است، اظهار داشت: هم اکنون حساب‌های بانکی شرکت بازرگانی پتروشیمی در اروپا بازگشایی شده و امکان انتقال ارز وجود دارد.

شریفی نیک نفس با بیان اینکه تاکنون مذاکرات متعددی با چندین شرکت اروپایی برای تامین منابع مالی و خرید تجهیزات آغاز شده است، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود به زودی یک یا ۲ تفاهم نامه جدید همکاری با شرکت‌های معتبر اروپایی امضاء شود.

وی همچنین در باره آزادسازی پول‌های بلوک شده تعدادی از شرکت‌های پتروشیمی در کره جنوبی هم توضیح داد: هم اکنون همه منابع مالی فروش محصولات پتروشیمی که حدود سه میلیون دلار بوده، آزاد شده و مجتمع های پتروشیمی پول بلوک شده و یا توقیف شده‌ای در کره جنوبی ندارند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵