کد مطلب: 69492
 
توضیحات وزارت نفت درباره یک خبر
 
وزارت نفت به گزارش «زنگنه: فرمانده کاردان ندارم/ آقای وزیر! ژنرال‌ها پس کجایند؟» واکنش نشان داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵
وزارت نفت به گزارش «زنگنه: فرمانده کاردان ندارم/ آقای وزیر! ژنرال‌ها پس کجایند؟» واکنش نشان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به گزارش «زنگنه: فرمانده کردان ندارم/ آقای وزیر! ژنرال‌ها پس کجایند؟» واکنش نشان داد.

در توضیحات روابط عمومی این وزارتخانه آمده است: «حادثه آتش سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا که مطابق اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده بود، از بعداز ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۵.۴.۱۶ آغاز و تا صبح روز پنجشنبه مهار شد، اما در ادامه به دلیل پیچیدگی عملیات مهار، زبانه‌های آتش به مخزن نفتا سرایت و منجر به آتش سوزی وسیع تری گردید، با استمرار وضع بحرانی در این مجتمع و خوشحالی دشمنان و احتمال سوءاستفاده‌های گروه های تروریستی تکفیری از این حادثه، وزیر محترم نفت که از لحظات نخستین حادثه در جریان عملیات اطفا حریق قرار داشتند و با دستور ایشان کمک‌های لازم از سوی شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نفت به مجتمع بوعلی ارسال شده بود، بامداد روز جمعه شخصا به محل حادثه عزیمت نمودند تا از نزدیک عملیات اطفا حریق را نظارت کنند.

در بدو ورود ایشان جلسه ستاد بحران تشکیل و مقرر شد به منظور سرعت عمل بیشتر در فعالیت ها، فرماندهی عملیات اطفا متمرکز شود. این تصمیم که حاصل خرد جمعی بود، به هیچ وجه دائر بر نبود مدیران توانمند و کاردان در مجموعه نبوده و به عنوان یک تاکتیک مدیریتی به کار رفته و همانگونه که مشاهده شد با تغییر تاکتیک و تمرکز نیروها و فرماندهی واحد در کمتر از ۲۴ ساعت، این آتش سوزی وسیع با لطف الهی و تلاش کارکنان و آتش نشانان شجاع صنعت نفت بدون تلفات جانی و در سریع ترین زمان خاموش شد، بنابراین برخلاف برداشت ناقص نویسنده مطلب از موضوع، این کار از سر استیصال صورت نگرفته بود.

از سوی دیگر وزیر محترم نفت با درک عمیق نسبت به ضرورت پرورش نیروی انسانی توانمند، در بدو ورود خود به وزارت نفت با از سرگیری برگزاری دوره‌های ضربتی پرورش مدیران جوان نسبت به این امر اهتمام ورزیده اند که ثمرات این حرکت ارزنده به تدریج آشکار و در سال‌های آینده گره گشای مسائل و موجب استمرار اقتدار صنعت نفت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.»
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵