کد مطلب: 83432
 
ورود مجدد نفت به کانال 50 دلاری
دلایل کاهش 3.5 درصدی قیمت نفت
 
قیمت نفت دیروز حدود ۳.۵ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در دو هفته گذشته رسید. باز هم تحولات نفتی در آمریکا بود که کاهش شدید قیمت نفت را رقم زد. گرچه امروز قیمت نفت اندکی افزایش یافته، اما هنوز نتوانسته کاهش قیمت روز گذشته را جبران کند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
قیمت نفت دیروز حدود ۳.۵ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در دو هفته گذشته رسید. باز هم تحولات نفتی در آمریکا بود که کاهش شدید قیمت نفت را رقم زد. گرچه امروز قیمت نفت اندکی افزایش یافته، اما هنوز نتوانسته کاهش قیمت روز گذشته را جبران کند.
به گزارش نکونیوز، افزایش موجودی ذخایر بنزین در آمریکا و افزایش تولید نفت در این کشور باعث شد تا به نحو غیرمنتظره‌ای قیمت نفت دیروز کاهش یابد.
موجودی انبارهای تجاری بنا به گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا هفته گذشته یک میلیون بشکه کاهش یافت. اما این کاهش کمتر از حد انتظار بود و نتوانست به بهبود قیمت نفت کمک بکند. موجودی انبارهای تجاری نفت در آمریکا ۵۳۲.۳۴ میلیون بشکه است که همچنان در سطوح نزدیک بالاترین رکورد آن باقی مانده است.
کشورهایی که برای بهبود قیمت نفت تولید خود را کاهش داده‌اند، انتظار داشتند که موجودی انبارهای تجاری نفت در آمریکا با سرعت بیشتری کاهش یابد.
از سوی دیگر، این موجودی ذخایر بنزین در آمریکا بود که به کاهش شدید قیمت نفت در روز گذشته دامن زد. برخلاف انتظار و با وجود افزایش فعالیت‌های پالایشی در فصلی که مسافرت‌ها بیشتر می‌شوند، سطح ذخیره‌سازی بنزین در آمریکا در هفته گذشته ۱.۵ میلیون بشکه افزایش یافت.
همچنین اداره اطلاعات انرژی آمریکا گزارش داد که تولید نفت این کشور افزایش یافته و به ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز رسیده است. تولید نفت آمریکا از اواسط سال ۲۰۱۶ تاکنون حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است. این موضوع نیز یکی از دلایل کاهش ۳.۵ درصدی قیمت نفت در روز گذشته بود.
در واقع، تحولات نفتی در آمریکا باعث شده تا مشکل مازاد عرضه همچنن در بازار نفت وجود داشته باشد. این تحولات تا حدی مانع از این شده‌اند تا کاهش تولید نفت کشورهای اوپک و غیراوپک بتواند در کوتاه مدت و یا در مدت زمانی قابل قبول برای آن‌ها، قیمت نفت را احیا کند.
امروز قیمت نفت اندکی افزایش یافته است و در حال حاضر نفت خام برنت در کانال ۵۳ دلاری و نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در کانال ۵۰ دلاری مبادله می‌شود. 

برای عضویت در کانال تلگرامی نکونیوز می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
https://telegram.me/neconews
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵