کد مطلب: 95367
 
چشم انداز بازار میعانات گازی آسیا
 
طی سال آینده شاهد تغییرات جدیدی در بازار فروش میعانات گازی آسیا خواهیم بود؛ چراکه استرالیا صادرات خود را افزایش خواهد داد و انتظار می‌رود صادرات ایران کاهش یابد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
طی سال آینده شاهد تغییرات جدیدی در بازار فروش میعانات گازی آسیا خواهیم بود؛ چراکه استرالیا صادرات خود را افزایش خواهد داد و انتظار می‌رود صادرات ایران کاهش یابد.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری به نقل از هلنیک شیپینگ، منابع آگاه نسبت به بازار میعانات گازی آسیا اعلام کردند: مشتریان این نوع حامل انرژی باید طی سال آینده متغیرهای گوناگونی را که بر بازار اثر می‌گذارند، مدنظر قرار دهند.

این منابع اعلام کردند: تولید میعانات گازی استرالیا در سال ۲۰۱۸ افزایش خواهد یافت و رقابت را در بازار تشدید می‌کند.

از سوی دیگر انتظار می‌رود صادرات میعانات گازی ایران کاهش یافته و جا را برای ورود محموله‌های تازه باز کند.

کارگزاران بر این باورند که پالایشگاه‌های منطقه‌ای و شرکت‌های پتروشیمی باید خود را برای نوسان قیمت طی سال آینده آماده کنند.

از سوی دیگر پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش صادرات میعانات گازی در اقیانوسیه و کاهش صادرات از سوی کشورهای خاورمیانه، انتظار می‌رود تعادل جدیدی را طی سال آینده در بازار انرژی آسیا برای میعانات گازی داشته باشیم.

به گفته یک کارگزار بازار میعانات گازی در یک شرکت ژاپنی، همه درباره ورود نفت خام و میعانات گازی آمریکا طی سال جاری به بازار صحبت می‌کنند اما آنها مقطعی بوده و پایدار و بلندمدت نیستند.

ورود ظرفیت تولید جدید از سوی استرالیا و کاهش احتمالی صادرات میعانات گازی ایران، دو فاکتور اصلی موثر بر بازار طی سال آینده میلادی خواهند بود.

وی گفت: مصرف‌کنندگان نهایی آسیایی باید چشم خود را به عرضه بیشتر میعانات از طرف استرالیا که در نهایت به تشدید رقابت در بازار منجر خواهد شد بدوزند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵