داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 104971
 
بسته‌های ضدتحریم بازبینی شد
 
سخنگوی دولت از برنامه ویژه دولت برای اتصال بنادر جنوب کشور به ویژه بندر چابهار به شبکه ریلی خبر داد و جزییات نشست امروز ستاد اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۵
سخنگوی دولت از برنامه ویژه دولت برای اتصال بنادر جنوب کشور به ویژه بندر چابهار به شبکه ریلی خبر داد و جزییات نشست امروز ستاد اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا؛ محمدباقر نوبخت بعد از برگزاری جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: در مورد بعضی از بنادر ما نیاز است تا با توجه به‌ماموریتی که در شرایط تحریم ممکن است به آن برسیم، به شبکه ریلی داخلی بپیوندند و برنامه‌های ویژه‌ای برای آن داریم.

نوبخت از جلسه ویژه با وزیر راه و شهرسازی برای تکمیل اتصال خطوط ریلی به بنادر جنوب به ویژه بندر چابهار خبر داد و گفت: در حالی که برخی کشورها تنها یک معبر برای ورود و خروج کالا دارند، ایران در جنوب و شمال دارای بنادر متعددی است.

معاون رییس جمهوری اظهار داشت: در این جلسه نظارت و ارزیابی عملکرد گذشته و تقسیم کار بین دستگاه های مختلف معطوف بود و امروز بیشتر بر بازبینی بسته‌ها و برنامه های مقابله با تحریم های آتی و تهدید شده متمرکز بودیم.

وی با بیان اینکه بنادر مبادی ورودی و خروجی کالا برای کشور هستند، گفت: در این جلسه گزارش دقیقی درباره عبور حجم بالای کالاهای وارداتی و صادراتی به کشور ارائه و تشریح شد در صورتی که هریک از بنادر ما دچار مشکل شوند، کدام بندر دیگر جایگزین شود.

وی با اشاره به حضور چشمگیر بخش خصوصی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: بخش خصوصی هماهنگ شد تا درباره نوع سیاستهایی که دولت با توجه به اقتضائات کشور اتخاذ می کند، ما را درک کند؛ همچنین نباید اینطور برداشت شود که دولت به بخش خصوصی بی‌اعتماد است.

سخنگوی دولت یادآور شد که با توافق و تعهد همه جانبه می‌توان از تحریمها عبور کرد همانگونه که در زمان جنگ برخی از کارخانجات برای تامین مایحتاج مورد نیاز خط تولید خود را تغییر می‌دادند.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵