تصویر یکی از اعلامیه های اعطای وام فوری در ضلع شمالی ساختمان مرکزی وزارت نفت.شماره تلفن های داخل اعلامیه توسط نکونیوز پاک شده است
 
 
۲
 
کد مطلب: 53057
 
روزی که کسی پیش بینی نمی کرد...
سند بی پولی کارکنان صنعت نفت
 
خیابان های اطراف وزارت نفت، مملو از آگهی های پرداخت وام به کارکنان دولت شده است؛ گویی بی پولی در ثروتمندترین وزارتخانه ایران به سخی گریبانگیر کارکنان نفت شده است و روزی رسیده که کمتر کسی پیش بینی می کرد : بی پولی کارکنان نفت!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۴
خیابان های اطراف وزارت نفت، مملو از آگهی های پرداخت وام به کارکنان دولت شده است؛ گویی بی پولی در ثروتمندترین وزارتخانه ایران به سخی گریبانگیر کارکنان نفت شده است و روزی رسیده که کمتر کسی پیش بینی می کرد : بی پولی کارکنان نفت!
به گزارش نکونیوز، سالهای نه چندان دور، کار کردن در وزارت نفت نه تنها برای هر فردی ایجاد اعتبار معنوی می کرد، بلکه از لحاظ مادی نیز کارکنان نفت تامین بودند و کار کردن در "شرکت نفت" و شرکتهای تابعه، آروزی هر فردی بود. امکاناتی که طی یک قرن اخیر کارکنان نفت از آن برخوردار بودند، در کمتر مجموعه ای وجود داشت و به همین دلیل همواره مورد رشک و حسادت قرار می گرفتند. اما گویی بی پولی وزارت نفت، واقعیتی جدی است که دیگر باید آن را باور کرد. شاید اگر ده سال یا بیست سال پیش گفته می شد خیابانهای اطراف ساختمان های مرکزی وزارت نفت مملو از اعلامیه هایی شده است که به کارکنان دولت – بخوانید وزارت نفت و شرکتهای تابعه – وام فوری می دهند کمتر کسی باور می کرد چرا که منابع مالی نفت، آنها را تامین می کرد. اما این روزهای اگر به خیابانهای اطراف ساختمان مرکزی وزارت نفت، شرکت ملی نفت و ساختمان های دیگر آن منطقه در تقاطع خیابان های حافظ و طالقانی سری بزنید اعلامیه هایی را روی دیوارها خواهید دید که وعده پرداخت وام فوری یکساعته به کارکنان دولت با سود بالا می دهند. مخاطب این اعلامیه ها کارکنان نفت هستند چراکه در تقاطع خیابانهای حافظ و طالقانی هیچ مجموعه دولتی دیگری نیست و این اعلامیه ها هم در نقاطی نصب شده که هنگام ورود و خروج کارکنان نفت، در معرض دید آنها باشد. اینها همه هشداری جدی درباره بی پولی وزارتخانه ای است که زمانی ثروتمندترین وزارتخانه بود و حالا به قول وزیر نفت به زمین و زمان بدهکار است. وزارت نفت آنگونه که بیژن زنگنه می گوید بخش اعظم منابع مالی موردنیاز برای پرداخت یارانه نقدی را تامین می کند و هم اکنون با توجه به کاهش ناگهانی قیمت نفت با بیشترین کمبودها مواجه شده است. سال گذشته برای نخستین بار حقوق و عیدی و پاداش آخر سال بخش اعظم کارکنان نفت در آخرین روز اسفندماه با استقراض از بانک مرکزی پرداخت شد که بیسابقه بود. وزیر نفت بارها از بی پولی وزارتخانه اش گلایه کرده اما گویی با میراثی که از دوره قبل به جای مانده فعلا نباید انتظار بازگشت روزهای طلایی نفت را داشت و اینگونه است که کمبودهای مالی کارکنان نفت به جایی رسیده که دیوارهای اطراف این وزارتخانه و ساختمانهای اطراف با اعلامیه های پرداخت وام به کارکنان دولت کاغذ دیواری شده است؛ اعلامیه هایی که مخاطبان آنها نفتی ها هستند.
Share/Save/Bookmark


۱۳۹۴-۰۶-۱۵ ۲۲:۵۴:۰۹
هنوز هم بالاترین حقوق و مزایا را داریم.
 
جعفری
۱۳۹۴-۰۶-۳۱ ۱۱:۵۷:۳۷
با سلام و عرض ادب
خواستم تشکر کنم بابت مطالب خوب شما

لطفا به این رویه ادامه بدید و بیشتر مطالب بذارید.

تشکر
http://www.mihandesigner.ir
 
نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵