کد مطلب: 91569
 
ارائه نتایج مطالعات شرکت گازپروم‌نفت
 
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از ارائه نتایج مطالعات شرکت گازپروم‌نفت برای میدان‌های چنگوله و چشمه خوش خبر داد و گفت: این مطالعات فردا به شرکت ملی نفت ارائه می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۴
معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از ارائه نتایج مطالعات شرکت گازپروم‌نفت برای میدان‌های چنگوله و چشمه خوش خبر داد و گفت: این مطالعات فردا به شرکت ملی نفت ارائه می‌شود.

به گزارش شانا، امیرحسین زمانی نیا امروز (دوشنبه، ۶ شهریورماه) در دیدار با باریشنکیوف، معاون مدیرعامل گازپروم نفت گفت: گازپروم نفت برای مطالعه میدان چنگوله با شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) و میدان چشمه خوش با شرکت نفت مناطق مرکزی تفاهم‌نامه امضا کرده بود.

وی با بیان این که مطالعات این میدان‌ها هم اکنون آماده شده و قرار است فردا به شرکت ملی نفت ایران ارائه شود، تصریح کرد: در صورت تائید این مطالعات، اقدام‌های بعدی در باره روند اجرایی شدن این پروژه بر اساس ضوابط و مقررات شرکت ملی نفت ایران انجام می‌شود.

معاون وزیر نفت با اشاره به نقشه راه همکاری ۲ کشور که پیش‌تر با همتای روس خود امضا کرده بود، گفت: بر اساس این نقشه راه، قرار است کارگاه آموزشی در باره فناوری‌های روزآمد ازدیاد برداشت و افزایش بهره‎وری از میدان‌های نفتی در ۲ کشور تشکیل شود تا از تجربه‌های یکدیگر در این بخش‌ها استفاده کنیم.

به گزارش شانا، گازپروم نِفت، چهارمین شرکت نفتی روسیه است، که به عنوان شرکت تابعه و بخش عملیات نفتی شرکت دولتی گازپروم فعالیت می کند.

این شرکت در سال ۱۹۹۵ میلادی در پی ادغام سه شرکت نفتی روس و تحت نام سیب‌نفت، از سوی شرکت روسنفت راه‌اندازی شد. سپس در سال‌های ۱۹۹۶ و ۱۹۹۷ طی فرآیند خصوصی‌سازی، سهام این شرکت از سوی رومن آبراموویچ و بوریس برزوفسکی خریداری شد، که سرانجام در سپتامبر ۲۰۰۵ معادل ۷۵٫۷ درصد از سهام آن، به ارزش ۱۳٫۱ میلیارد دلار، به‌وسیله گازپروم خریداری و در ماه مه ۲۰۰۶ نام آن به گازپروم‌نِفت تغییر یافت.

این شرکت هم اکنون ۱۰ درصد از سهم بازار استخراج نفت و معادل ۱۴٫۶ درصد از بنزین روسیه را تولید می‌کند و به عنوان سومین شرکت پالایش نفت روسیه شناخته می‌شود.

دفتر مرکزی شرکت گازپروم نفت در شهر سن پترزبورگ، روسیه قرار دارد و سهام آن در بازارهای بورس لندن، بورس مسکو و بورس فرانکفورت معامله می‌شود. هم‌اکنون شرکت گازپروم با در اختیار داشتن ۹۶ درصد از سهام گازپروم نفت، مالک اصلی آن به‌ شمار می‌آید.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵