کد مطلب: 35859
 
علیرغم رای منفی اسکاتلندی ها به جدایی از بریتانیا
حال صنعت نفت انگلیس خوش نیست
 
کارشناسان هشدار می‌دهند که با وجود رای منفی اسکاتلندی‌ها به همه‌پرسی، صنعت نفت انگلیس به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت در اتحادیه اروپا با چالش‌های جدی دیگری روبه‎رو است.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۵
کارشناسان هشدار می‌دهند که با وجود رای منفی اسکاتلندی‌ها به همه‌پرسی، صنعت نفت انگلیس به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت در اتحادیه اروپا با چالش‌های جدی دیگری روبه‎رو است.
به گزارش گروه ترجمه نکونیوز به نقل از نیویورک تایمز، بحث بر سر شرایط صنعت نفت انگلیس از مدت‌ها پیش از همه‌پرسی تاریخی اسکاتلند بالا گرفته بود. اسکاتلندی‌ها در همه‌پرسی ۱۸ سپتامبر به استقلال "نه" گفتند و ماندن با بریتانیا را انتخاب کردند. گرچه نتیجه همه‌پرسی، نگرانی رهبران انگلیس را نسبت به سرنوشت صنعت نفت این کشور برطرف کرد اما تحقیقات نشان می‌دهد چالش‌های بزرگتری هنوز هم صنعت نفت و گاز انگلیس را تهدید می‌کنند که نیاز به رسیدگی جدی دارند.
موسسه مشاوره‌ای "وود مکنزی" در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده که روند اکتشاف و تولید نفت فلات قاره پادشاهی متحد (UKCS) از سال ۱۹۹۹ میلادی تاکنون با یک شیب نزولی و طولانی‌مدت کاهش یافته است. گرچه این روند نزولی تولید در سال ۲۰۱۳ میلادی نسبت به دو سال‌ گذشته آن، کمتر شده با ین حال همچنان بیش از آن چیزی است که انتظار می‌رفت.
در گزارش وود مکنزی آمده است: «دلیل این کاهش تولید طرح‌های تعمیراتی و نگهداری از پیش برنامه‌ریزی نشده، تاخیر در اجرای پروژه‌ها و نتایج ضعیف این پروژه‌ها بوده است.»
در کنار کاهش تولید، روند اکتشافات اخیر در بخش انرژی نیز ناامیدکننده بوده است. به گزارش موسسه وود مکنزی، نتیجه عملکرد ضعیف در حوزه اکتشاف، کشف تنها ۳۳۰ میلیون بشکه نفت از سال ۲۰۱۱ بوده است. این روند تنها با ۱۹ حلقه چاه اکتشافی در سال ۲۰۱۴ تاکنون ادامه یافته است. این در حالی است که با کاهش نرخ تولید و تلاش برای نگهداری و تعمیرات خطوط لوله انتقالی، موفقیت در زمینه اکتشاف‌های جدید می‌تواند جایگزینی برای ذخایر تولید باشد. روندی که اگر به آن پرداخته نشود چشم‌انداز بلندمدت انرژی برای انگلیس را نگران‌کننده می‌کند.
هزینه‌های سنگین زیست‌محیطی را نیز باید به چالش‌های صنعت نفت و گاز انگلیس افزود. چالشی که نیازمند همکاری دوسویه دولت انگلیس و شرکت‌های نفت و گاز است. البته به نظر می‌رسد که دولت انگلیس گام نخست را با ایجاد نهادی واسطه‌ای به عنوان سازمان نفت و گاز (OGA) برای ایجاد تعامل بیشتر با شرکت‌های نفت و گازی برداشته است. سازمانی که انتظار می‌رود نقش فعال‌تری را در زمینه نظارت و تعامل بیشتر با شرکت‌های نفت و گازی برعهده بگیرد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵