کد مطلب: 95349
 
تاکید مجدد آمانو بر پایبندی ایران به برجام
 
'یوکیا آمانو' مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دیدار با نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل، بار دیگر بر پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود در چارچوب برجام تاکید کرد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۹
'یوکیا آمانو' مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در دیدار با نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل، بار دیگر بر پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود در چارچوب برجام تاکید کرد.
به گزارش بامداد جمعه ایرنا، تارنمای آژانس بین المللی انرژی اتمی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد آمانو با هیلی در مقر سازمان ملل در نیویورک دیدار کرد. آنها درباره راستی آزمایی و نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اجرای تعهدات مرتبط با هسته ای ایران در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفت و گو کردند.
بنا بر این بیانیه، «آمانو گفت که برجام یک دستاورد مهم در راستی آزمایی هسته ای است و تعهدات مرتبط با هسته ای که ایران طبق توافق پذیرفته، در حال اجراست. وی درباره فعالیت های قوی و موثر پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی به هیلی گزارشی داد.»
در ادامه این بیانیه آمده است: ایران اینک مشمول قوی ترین نظام راستی آزمایی هسته ای است و آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکنون به تمام اماکنی که در آن کشور نیاز به بازدید داشته، دسترسی داشته است. بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به شیوه ای بی طرفانه و عملی به انجام کار خود ادامه خواهند داد.
به نوشته این بیانیه، آمانو همچنین در جریان سفر خود به تهران در 29 اکتبر (هفتم آبان) بر اهمیت اجرای کامل تعهدات مرتبط با هسته ای در برجام توسط ایران تاکید کرد.
بنا بر اعلام آژانس بین المللی انرژی اتمی، آمانو برای انجام دیدارها و سخنرانی هایی در واشنگتن، نیویورک و بوستون به آمریکا سفر کرده است. وی امروز سخنرانی سالانه خود را در مجمع عمومی سازمان ملل ایراد خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، نیکی هیلی اول شهریورماه نیز در سفری به وین با آمانو دیدار کرده بود.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵