داخلی اقتصاد خبر
 
کد مطلب: 76179
 
افزایش 52 درصدی صادرات غیرنفتی
 
صادرات غیرنفتی ایران به چین در دوره فعالیت دولت یازدهم 52 درصد افزایش یافت.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰
صادرات غیرنفتی ایران به چین در دوره فعالیت دولت یازدهم 52 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، صادرات غیرنفتی ایران به چین در دولت یازدهم در مجموع حدود ۱۰ میلیارد دلار رشد داشته است.

براساس آمار تجارت خارجی ایران از سال ۱۳۹۲ تاکنون صادرات غیرنفتی کشورمان روند افزایشی به خود گرفته است به طوری که در نخستین سال از آغاز به کار دولت یازدهم صادرات ایران به کشور چین در سال ۱۳۹۲ به میزان ۷ میلیارد و ۴۵۸ میلیون دلار بوده است در حالی که این میزان در سال ۹۳ به ۹ میلیارد و ۳۸۹ میلیون دلار افزایش یافت که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

در مجموع می‌توان گفت طی سال ۱۳۸۸ تا سال ۱۳۹۲ میزان صادرات غیرنفتی ایران به چین ۱۸ میلیارد و ۷۶۷ میلیون دلار بود که این میزان از سال ۱۳۹۲تا هفت ماهه سال‌جاری به ۲۸ میلیارد و ۵۱۴ میلیون دلار افزایش یافته و در مجموع به میزان ۵۲ درصد رشد داشته است.
همچنین طی هفت ماهه سال‌جاری سهم کشور چین از کل صادرات غیرنفتی ایران به ۱۸ درصد رسیده است. طی مدت مذکور کشور چین رتبه اول بازار صادرات ایران را داراست و به میزان ۴ میلیارد و ۴۳۸ میلیون دلار این کشور کالای ایرانی خریداری کرده است.

این گزارش می‌افزاید با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال شاهد افزایش بیشتر صادرات غیرنفتی به چین خواهیم بود پیش‌بینی می‌شود حجم صادرات ایران به چین در دولت یازدهم به بالای ۵۲ درصد افزایش یابد.
Share/Save/Bookmark


نام :
نام خانوادگی:
آدرس ايميل :
نام کاربری :
کلمه عبور:

نفت برنت

۶۳.۷

نفت خام وست تگزاس ( $/ بشکه )

۶۰.۱۲

نفت خام اوپک

۶۱.۵۲

گاز طبیعی- نایمکس Mbtu/$

۳.۱۳

طلا (دلار/ اونس )

۱۲۷۸.۹

سنگ آهن- دلار/تن

۶۲.۷۴

مس- دلار/پوند

۳.۱۵